Mirza Begič je bil proti CSKA-ju pravi steber pod košem, tokrat pa zaradi odločitve trenerja Bečiroviča obsedel na klopi. Foto: RTV SLO
Jan Močnik
Jan Močnik je utrpel manjšo poškodbo, vendar naj bi že v ponedeljek začel trenirati. Foto: RTV SLO

Trener Memi Bečirovič je varčeval z Miličevimi močmi, visokega Begiča pa kaznoval zaradi neprizadevnosti na treningih, je za MMC razložil tiskovni predstavnik Uniona Olimpije Matevž Zupančič. Zato pa sta minutažo dobro izkoristili ameriški okrepitvi. Chris Booker je zbral 16 točk, po štirih tekmah odsotnosti zaradi poškodbe pa je bil s 13 točkami in štirimi podajami soliden tudi Maurice Bailey.

Gostje povedli prek razigranega Fajarda
Zmaji so po zabijanju Hasana Rizviča povedli že z 32:21, vendar je bil na drugi strani neustavljiv novinec Karim Fajardo, ki je v 24. minuti poskrbel za prvo gostujoče vodstvo po dolgem času (44:42). Bailey je odgovoril s sedmimi točkami zapored, gostitelji pa so imeli še pred zadnjim delom novo prednost enajstih točk.

Mulalič dosegel prve točke
Prvi nastop in tudi točke (3) v jadranski ligi je tako v zadnji četrtini zaznamoval še domači mladinec Mirko Mulalič. Ob 17.30 je na sporedu še zadnja tekma tega kroga, ko se bosta v derbiju v Zagrebu soočila evroligaša Cibona in Partizan.