Beno Udrih je takole polagal tudi med zvezdnikoma Oklahome Kevinom Durantom in Sergom Ibako. Savinjčan je na začetku 4. četrtine tudi poskrbel za visoko prednost Grizlijev. Foto: EPA
Zach Randolph (Memphis Grizzlies)
Prvi igralec Memphisa Zach Randolph je tokrat metal iz igre le 5/20, a vseeno večer sklenil z dobro predstavo 16 točk, 10 skokov in 6 podaj. Foto: Reuters
Beno Udrih (Memphis Grizzlies)
Udrih je po kazni soigralca Nicka Calathesa zaradi zlorabe dopinga kar čez noč postal joker iz rokava Grizlijev. Na drugi tekmi je dosegel 14 točk v 14 minutah, tokrat pa le dve manj. Foto: EPA
Kyle Korver (Indiana Pacers)
Indiana ni imela odgovora na Kyla Korverja in DeMarrja Carrolla, ki sta za tri točke skupno metala 8/10. Foto: Reuters
Chris Paul (LA Clippers)
Po zgrešeni trojki za zmago Stephena Curryja je najbolj odleglo Chrisu Paulu, ki je malo predtem zadel le en prosti met. Foto: Reuters

Zapravili 17 točk prednosti
Pri zmagovalcih je bil sicer z 20 točkami najučinkovitejši Mike Conley, tudi prvi junak zmage, saj je v podaljšku prispeval ključnih pet točk. "Očitno, da smo veseli zaradi zmage, a razočarani, kako smo opravili s četrto četrtino," je bil po drugi zaporedni zmagi v podaljšku odkrit Conley, katerega sicer menja zdaj Udrih. Grizzlies so na zadnjih dveh tekmah v četrti četrtini obakrat zapravili lepo prednost, na koncu pa prevladali po 5-minutnem podaljšku.

Trdnjava Memphis: 15 zaporednih zmag

Grizliji so tokrat na začetku zadnje četrtine ob glavni vlogi Udriha prišli do kar 17 točk prednosti, nato pa so znova zmrznili in dovolili Gromu vrnitev v igro. Pri poražencih sta po 30 točk zbrala Kevin Durant in Russell Westbrook, tokrat je med lovom iz ene akcije štiri točke slabe pol minute pred koncem dosegel Westbrook, medtem ko je Durant zgrešil met za zmago ob siren kot tudi za drugi podaljšek. Skupno je najverjetnejši MVP rednega dela zgrešil vseh 8 poskusov za tri točke, iz igre pa sta superzvezdnika gostov skupaj metala le 19:53.

Ravno slab met je tudi pokopal favorizirani Thunder v podaljšku, ko so gostujoči košarkarji zadeli le tri od 12 metov. Zdaj je pobuda na strani 7. postavljenega Memphisa, ki je na domačem parketu prišel že do 15. zaporedne zmage. Bo v soboto slavil že šestnajstič?

Osmopostavljena Atlanta v vodstvu
V zaostanek je padel tudi prvi nosilec na Vzhodu. Atlanta je namreč dobila tretjo tekmo proti Indiani z 98:95, s čimer so Hawksi povedli z 2:1 v zmagah. Prvo ime uspeha Sokolov je bil Jeff Teague z dvojnim dvojčkom: 22 točkam je dodal še 10 podaj, pri čemer je poskrbel za ključne točke v drugem polčasu. Pacersi so daleč od obrambnih predstav iz rednega dela, zaradi česar so se tudi znašli v škripcih proti osmopostavljenemu klubu končnice.

Curry zgrešil met za veliki preobrat
LA Clippers je prišel do druge zaporedne zmage v kalifornijski seriji z Golden Statom in je prevzel vodstvo z 2:1. Blake Griffin je bil z 32 točkami ključ do uspeha Clippersov v Oaklandu, kjer pa so bili na koncu Warriorsi le en koš oddaljeni od podaljška ali celo zmage. Sredi 3. četrtine so Clippersi povedli za 18 točk, ob koncu pa je Stephen Curry 11 sekund pred koncem s trojko pripeljal Bojevnike le na točko zaostanka. Chris Paul je na drugi strani zadel le en prosti met, a je nato ravno Curry zgrešil morebitni zmagoviti met.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog
ATLANTA (8) - INDIANA (1) 98:85 - 2:1
98:85 (24:24, 15:14, 28:20, 31:27)
Teague 22 in 10 podaj, Korver 20, Carroll 18, Millsap 14 in 14 skokov, L. Williams 11; Stephenson 21 in 13 skokov, Scola 17, West 16, George 12 in 14 skokov.

* 98:95 (24:18, 20:18, 27:25, 14:24) - po 1. podaljšku
Conley 20, Randolph 16 in 10 skokov, Allen 16, Gasol 14 in 8 skokov, Udrih 12 (met iz igre 5/6), 2 podaji in 2 skoka, ukradena žoga v 14 minutah; Durant in Westbrok (13 skokov) po 30, Ibaka 12.

GOLDEN STATE - LA CLIPPERS - 1:2
96:98 (21:24, 22:22, 21:29, 32:23)
Thompson 23, Curry 16 in 15 podaj, Green 13, Lee 12; Griffin 32 in 8 skokov, Paul 15 in 10 podaj, Barnes (22 skokov) in Redick po 14, Crawford 13.