Cleveland v 45-letni zgodovini kluba še ni osvojil naslova. Foto: Reuters

a.

Igralec tekme je bil LeBron James, ki je v 29 minutah prispeval 23 točk (met 10/20), 9 skokov in 7 podaj. James bo prvi košarkar, ki bo zaigral v petem zaporednem finalu po Billu Russllu. Legendarnemu centru Bostona je uspelo desetkrat zapored.

"Sem košarkar, ki verjame v nedokončan posel," je povedal James, ki je leta 2010 zapustil Cleveland in odšel v Miami, kjer je osvojil dva naslova. Pred letošnjo sezono se je vrnil v rodni Ohio in Cavse drugič v zgodovini popeljal v veliki finale.

Atlanta, ki je imela v rednem delu najboljši izkupiček, ni našla recepta za Jamesa. Zvezdnik Cavsov je imel na štirih tekmah skorajda povprečje trojnega dvojčka.

Cleveland je večji del dela opravil že v prvem polčasu, ki ga je dobil za 17. Pred zadnjo četrtino je imel prednost že 25 točk. J. R. Smith je dosegel 18 točk, povratnik v ekipo Kyrie Irving 16, toliko kot Tristan Thompson, ki je dodal še 11 skokov. Pri Atlanti je bil s 17 točkami najučinkovitejši Jeff Teague.

Nasprotnika bo Cleveland morda dobil že v noči na četrtek, ko se bosta v Oaklandu na peti tekmi pomerila Golden State in Houston. Bojevniki vodijo s 3:1.