Goran Dragić je sredi zadnje četrtine s polaganjem Miamiju priboril prvo vodstvo po prvi četrtini, vendar je San Antonio z razpoloženim Kawhijem Leonardom hitro naredil red in je tudi na četrti tekmi sezone ostal neporažen. Foto: Reuters
Russell Westbrook
Russell Westbrook ima po treh tekmah nove sezone izjemno povprečje: 38,7 točke, 12,3 skoka in 11,7 podaje na tekmo. Foto: Reuters
Marc Gasol
Marc Gasol je ob zmagi Memphisa nad Washingtonom po podaljšku (112:103) blestel v zanj neznačilni prvini: trojkah. Zadel je štiri od šestih metov za tri. Štiri zadete trojke na eni tekmi so njegov rekord v Ligi NBA. Foto: Reuters

Miami je v drugi četrtini zaostajal za 16 točk, vendar pripravil preobrat. S polaganjem Gorana Dragića je sredi zadnje četrtine povedel s 86:87. V vodstvu so bili le 16 sekund, nato pa je svoj šov začel Kawhi Leonard, čeprav zaradi poškodbe pod desnim očesom ni najbolje videl. Leonard je 14 od svojih 27 točk dosegel v zadnjih šestih minutah in štirih sekundah. Pau Gasol je 20 točkam dodal 11 skokov.

"Zadeli so nekaj težkih metov. Vseeno imam občutek, da smo v obrambi igrali dobro," je povedal Goran Dragić, ki je s 25 točkami postavil dosežek sezone. Prvi strelec Miamija je bil s 27 točkami, kar je izenačen rekord kariere, Hassan Whiteside. Rezervna klop San Antonia je dosegla 43 točk, Miamija le 14.

Detroit je bil z 98:83 boljši od Milwaukeeja. Beno Udrih je v 17 minutah dosegel šest točk, šest podaj in tri skoke. Blestel je Andre Drummond z 20 točkami in 23 skoki.

Russell Westbrook je le dva večera po izjemnem strelskem dosežku (51 točk) uprizoril novo veličastno predstavo. Za zmago Oklahome s 113:96 nad Los Angeles Lakersi je tokrat prispeval 33 točk, 16 podaj in 12 skokov. Le še trem igralcem v zgodovini Lige NBA je uspelo na dveh izmed prvih treh tekem sezone doseči trojni dvojček. To so Magic Johnson, Jerry Lucas in Oscar Robertson.