Elektra je presenetljivo premagala Portorož. Foto: KZS

Rogaška je na izenačeni tekmi, v kateri sta se ekipi osemkrat izmenjali v vodstvu, odločitev o zmagovalcu padla v zadnji minuti. S polaganjem je izenačil Kaylon Anthony Williams, koš za zmago Rogaške pa je sekundo pred koncem dosegel Milivoje Mijović. Za Grosuplje je to tretji zaporedni poraz. Prihodnji teden bosta obe ekipi nastopili na sklepnem turnirju pokala Spar v Mariboru.

V Portorožu so gostitelji zadnjo četrtino začeli z devetimi točkami prednosti, a že po slabih treh minutah, v katerih niso dosegli koša, so bili gostje v vodstvu (66:68). Andrej Podvršnik je ob koncu ohranil mirno roko s črte prostih metov, medtem ko so bili igralci Portoroža nenatančni in Elekta se je veselila nepričakovane zmage s 77:79.