Slovenci so bili v igri za zmago vse do zadnjih sekund. Ob polčasu so vodili s 34:27, na začetku zadnje četrtine pa z 59:53.

Srbi so nato naredili delni izid 11:2 in prevzeli pobudo. Pri vodstvu Srbije z 69:68 41 sekund pred koncem je imela Slovenija napad za vodstvo, a so sodniki Urbanu Durniku dosodili korake.

Z dvema zadetima prostima metoma je izgubljeno žogo Slovenije kaznoval Stefan Peno, zatem pa sta bila Nejc Martinčič in Vlatko Čančar nenatančna pri metih za tri točke, s katerimi bi naši izenačili. Končni izid tekme je z zabijanjem postavil Danilo Ostojić.

Nejc Zupan je dosegel 14 točk, Martinčič 13, Vlatko Čančar jih je dodal 12, Durnik pa 11.

Za četrtfinale s Češko
Slovenci so tako doživeli drugi poraz na treh tekmah in osvojili zadnje mesto v skupini C. Kljub temu pa prvenstva zanjo še ni konec, saj se bo v sredo za četrtfinale pomerila s prvouvrščeno reprezentanco iz skupine D - Češko.