Dino Murić je zelo spretno dosegel odločilni koš. Foto: Aleš Fevžer
Leo Westermann in Jaka Blažič
Jaka Blažič je prispeval 10 točk k zmagi v Pionirju. Foto: Aleš Fevžer
Duško Vujošević
Duško Vujošević se je znova pregovarjal s sodniki, večkrat se je pritoževal kar na parketu. Dobil je le eno tehnično napako ... Foto: Reuters

Zeleno-beli so popraviti slab vtis, ki so ga pustili na zadnji tekmi Lige ABA v Szolnoku, ko so doživeli letošnji najhujši poraz (89:72). Partizan, ki je dobil prvih osem tekem proti Olimpiji v Jadranski ligi na domačem parketu, je prav tako v neugodnem položaju v boju za prva štiri mesta.

Partizan hitro pobegnil
Ljubljančani niso začeli dobro. Drew Gordon je nanizal štiri točke in po štirih minutah so imeli črno-beli osem točk prednosti (10:2). Sasu Salin je v kritičnih trenutkih zadel dve trojki in po prvi četrtini so imeli Beograjčani le še tri točke naskoka (17:14).
Nov izpad Vujoševića
V 12. minuti je bil izza črte natančen še Klemen Prepelič (19:19). Igra Partizana je bila vse slabša. Tri minute pred polčasom je živce izgubil Duško Vujošević, ki je prišel na parket in se pregovarjal s sodniki. Dobil je tehnično napako, Teemu Rannikko pa je z dvema prostima metoma poskrbel za prednost Olimpije (28:35). Gostitelji so se preveč ukvarjali s sodniki, Jaka Blažič in Alen Omić sta prednost povišala na deset točk (31:41). Ob odmoru so imeli zeleno-beli pet točk prednosti (37:42).
Nalet gostiteljev v tretji četrtini
Na začetku drugega dela sta Luka Rupnik in Omić povišala prednost na 39:46. Partizan je v razgretem ozračju odgovoril z delnim izidom 13:2 in po košu Dejana Muslija v 27. minuti prevzel pobudo (52:48). Stephane Lauvergne je povišal na 59:51. Rannikko in Salin sta s trojkama ujela priključek, po 30 minutah so imeli Beograjčani štiri točke naskoka (63:59).
Murić mojstrsko zadel za zmago
Na začetku zadnje četrtine Partizan kar pet minut ni dosegel niti točke, igra je postajala vse bolj groba, občasno je vse skupaj spominjalo na rokoborbo. Sodniki so se izgubili v peklu Pionirja. Blažič je zadel za tri točke, nato pa je dodal še prosti met (63:65). V napeti končnici sta Davis Bertans in Dragan Milosavljević zadela vse štiri proste mete (71:71). Murić in Lauvergne sta zgrešila in pol minute pred koncem je imela žogo Olimpija. Rannikko je zgrešil trojko, a je žogo ujel Murić in jo z leve strani od table poslal skozi mrežico. Vujošević je vzel minuto odmora, do meta je nato prišel Bertans, a je zgrešil trojko iz težkega položaja.
Union Olimpija bo v zadnjih štirih krogih gostila Krko (v petek) in Široki Brijeg ter gostovala pri Ciboni in Budućnosti.