Vladimir Golubović je odlično sodelovanje s Sanijem Bečirovičem kronal z 21 točkami in 100-odstotnim metom. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Sani Bečirovič
Sani Bečirovič je 'stopil na sceno', ko je bilo najbolj potrebno. Foto: MMC RTV SLO

Ljubljančani, ki so pred zadnjo četrtino zaostajali za 5 točk, so rezultat spreobrnili z delnim izidom 18:4. Ključno vlogo v tem delu je odigral prvi strelec tekme Vladimir Golubović, ki je ob metu 9/9 dosegel 21 točk in podelil nekaj pomembnih blokad. Ob koncu je zablestel tudi Sani Bečirovič, ki je ob 16 točkah prispeval 9 podaj. "Dvoštevilčna" sta bila še Sašo Ožbolt (17) in Matt Walsh (16).

V prvem delu trojke 1/10
Uvodna četrtina je minila v izjemno izenačeni igri. Olimpija si je najvišjo prednost priborila prav ob koncu prvih 10 minut, ko je povedla za štiri točke (19:15). Drugo četrtino so bolje začeli gostitelji, ki so po tehnični napaki Jureta Zdovca naredili delni izid 7:0 in v 15. minuti pobegnili na + 7 (32:25). Zmaji so se ekspresno vrnili. S koši Bečiroviča in Goluboviča (oba po 9 točk v prvem delu) ter trojko Walsha so odšli na odmor s točko prednosti. Olimpija je v prvih 20 minutah izza črte metala 1/10.

V tretji četrtini prejeli 30 točk
S petimi trojkami (Walsh 3) na začetku drugega dela so Ljubljančani ušli za 8 točk, vendar so spet sledile krizne minute. Napake v obrambi in napadu so Črnogorci s pridom izkoriščali in z delnim izidom 13:3 v slabih dveh minutah spet prišli do vodstva. Ko je Budućnost na začetku zadnjega dela povedla za 7, se je prižgala luč za alarm. Vajeti je v svoje roke prevzel Bečirovič, ki je z žogami "hranil" Goluboviča in tudi sam prispeval pet zaporednih točk v trenutku, ko se je lomil rezultat. Vse upe domačih navijačev je s prostima meta pokopal Ožbolt, ki je izza črte metal 4/11.

V sredo se bo Olimpija v zaostali tekmi pomerila z Bosno.