Zdovčevo moštvo se je v primerjavi z večino tekem v novi sezoni tokrat opeklo v končnici. Foto: Sandi Fišer
Marque Perry
Marque Perry je tokrat zelo solidno opravil svojo nalogo, a zgrešil ključna prosta meta v zaključku. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Stoženska trdnjava je padla

Zmaji so imeli lepo priložnost, da bi z zmago sami zasedli vrh lestvice, vendar je bil to račun brez krčmarja oz. Zagreba. Padec v zadnji četrtini je bil preveč očiten (16:30), da ga gostje ne bi znali izkoristiti. Četa Jureta Zdovca je skok znova izgubila, tokrat s 23:35, ob tem pa preskromno igrala v napadu.

Zagreb je v 27. minuti prvič prešel v vodstvo na tekmi (47:48), slovenski podprvaki pa so na krilih Kevinna Pinkneyja še uspešno odgovorili, vendar so se znova znašli v zaostanku pet minut pred koncem (68:69). Vlado Ilievski je s trojko uspel zagotoviti hitro vodstvo (71:70), vendar je Damir Mulaomerović odgovoril s kar dvema zapored.

Zmajem se je po košu Gorana Jagodnika uspelo približati na 75:78, vendar je Marque Perry pol minute pred koncem zgrešil oba prosta meta, Zagrebčani na drugi strani pač ne. Olimpijo je "uničil" predvsem njen nekdanji košarkar - Luka Žorić, ki je ob 28 točkah zbral še devet skokov. Krka je že včeraj izgubila pri Budućnosti z 68:63.

Košarkarji Cibone začeli stavko
Košarkarji zagrebške Cibone so po zmagi na derbiju z Zadrom (84:81) zaradi neizplačevanja obveznosti začeli stavko, ki se je napovedovala že leto dni. Igralcem se je pridružil tudi pomočnik trenerja Danijel Luc in zdravniška ekipa. Do tekme s Sieno 8. decembra v Evroligi ne bodo trenirali, je napovedal kapetan Bojan Bogdanović.