Olimpija je v Zadar odšla po zmago in si jo tudi priborila. Blestel je Ilievski z 20 točkami. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Goran Jagodnik
Jagodnik je v prvem polčasu Olimpijo držal v igri. Foto: Reuters
Krka
Zmaga Olimpije, poraz Krke

V moštvu Olimpije še vedno ni bilo Kevinna Pinkneya, Zorana Vrkića, Kennyja Gregoryja, Giorgija Šermadinija, Sasuja Salina in Marqueja Perryja, ki še niso registrirani za igranje v Ligi NLB zaradi dolga kluba do Saše Ožbolta in Vlada Ilievskega. Zadrčani so z izjemo prve četrtino vodili skoraj ves čas. Tekma se je lomila v zadnjih dveh minutah, ko so bili bolj zbrani zmaji in dosegli drugo zmago v novi sezoni Lige NLB. Zadar, ki na papirju nima najboljše ekipe, a je doma vedno nevaren, je še vedno brez zmage.

Olimpija je vodila večino prve četrtine, Jakov Vladović pa je s trojko povsem ob koncu četrtine postavil izid 18:17. V nadaljevanju so zmaji z delnim izidom 2:9 povedli, do konca prvega polčasa pa prednost zapravili (30:29). V vrstah Ljubljančanov je blestel veteran Goran Jagodnik z 11 točkami.

Zadar je tretjo četrtino odprl z delnim izidom 4:0 in nato počasi povečeval svojo prednost. V 24. minuti je povedel za osem (41:33), Ilievski pa je odgovoril s trojko. Razigral se je Ožbolt. Ob koncu je Olimpija z dvema ukradenima žogama ujela priključek, za izenačenje pa je zmanjkala trojka, ki jo je zgrešil Damir Markota.

Zadar zapravil napad za zmago
Še dve minuti pred koncem je kazalo na napeto končnico, nato pa je Olimpija na krilih Ilievskega in Ožbolta tri minute pred koncem prišla do vodstva za štiri točke (63:59). Domači so po trojki Marka Carja v zadnjo minuto vstopili s košem prednosti (66:64). Ilievski je 21 sekund pred koncem izenačil, Zadar pa je imel zadnji napad za zmago, ki ga je zapravil Jakov Vladović s podajo v prazno. Ilievski je pohitel v napad in Mariu Dundoviću ni preostalo drugega, kot da ga z nešportno osebno napako zaustavi. Ilievski je zadel oba prosta meta, zmago pa sta s črte prostih metov potrdila še Damir Markota in Ožbolt.

Krka neuspešno lovila Cedevito
Novomeščani so gostili močno Cedevito. Vodili so le na začetku (2:0), nato pa so si gostje priigrali lepo prednost in povedli 12:20 v 7. minuti. Sledila je minuta Krke, ki je znižala na -4. Sredi druge četrtine je bil zaostanek le še točka, nato pa so Hrvati naredili delni izid 0:6. Vzorec se je ponavljal skozi večino tekme; Cedevita je pobegnila, Krka jo je skoraj ujela, nato pa so gostje znova nabrali prednost. Zaostanek desetih točk iz prve četrtine (20:10) je Krka skoraj izničila sredi druge (33:32), a nato znova zaostala in odšla na odmor s šestimi točkami minusa.

V zadnji minuti je že zadišalo po presenečenju, Novomeščani, ki so katastrofalno metali trojke (1:16), so se približali na -4, a je Cedevita ohranila zbranost in slovenskim prvakom zadala poraz. Za domače je največ točk (21) zbral Smiljan Pavič.