Teemu Rannikko je odigral najboljšo tekmo v letošnji Evroligi. Foto: Reuters
Marko Milič in Novica Veličković
Marko Milič se je pod obroči bojeval kot lev, a bil preslab pri prostih metih. Foto: Reuters
Sandi Čebular
Sandi Čebular se tokrat ni naigral. V devetih minutah je zgrešil vse tri mete za tri točke. Foto: Reuters
Ender Arslan
Ender Arslan se je presenetljivo vrnil v moštvo Uniona Olimpije. Foto: RTV SLO

Moštvo iz Tivolija je po petih tekmah v nezavidljivem položaju, saj ima eno samo zmago. Peto mesto, ki še vodi v drugi del tekmovanja, je sicer oddaljeno za eno samo zmago, a poraz proti Partizanu (neposrednemu tekmecu) je tisti, ki boli. In boli predvsem način, kako so slovenski prvaki izgubili.

Partizan slavil po treh letih
Ljubljenci Tivolija so pred začetkom zadnje četrtine vodili z devetimi točkami razlike (53:44), a prednost zapravili v samo petih minutah. V zadnji minuti so sami zaostajali za sedem točk (62:69), enajst sekund pred koncem vseeno povedli (70:69), a se na koncu pod nosom obrisali za drugim parom točk. Pogled na statistiko odkriva dve šibki točki. Ljubljančani so namreč zgrešili 12 prostih metov (od tega Marko Milič kar sedem). Uresničile so se besede trenerja Gašperja Okorna, ki se je pred tekmo bal skoka. Črno-beli so bili v tem elementu boljši s 35:26. Visoki centri so se večkrat prelahko sprehodili pod domači obroč. Partizan je tako po treh letih in dveh dneh (!) vendarle dobil gostujočo tekmo v Evroligi.

Tekmo začeli z odličnim skokom
Uvodna četrtina je bila do izida 10:10 povsem izenačena, saj si nobena ekipa ni priigrala več kot dveh točk prednosti. Olimpija je nato s serijo 6:0 (Manučar Markoišvili je pri tem dosegel štiri točke) povedla s 16:10, a je Partizanu razliko do konca četrtine uspelo znižati na 17:15. V tem obdobju so Ljubljančani blesteli v skoku, ki so ga dobili z 12:6.

Presenečenje: Vrnil se je Arslan
Drugih deset minut je Okorn začel s povsem spremenjeno peterko, na čelu katere je bil rekovalescent Ender Arslan. Iz domačega tabora so pred tekmo zatrjevali, da Turek zagotovo ne bo igral. Hitri organizator igre je do polčasa na parketu prebil sedem minut in od treh metov izza črte zadel eno trojko, v drugem pa zadel še eno. Gostje so izkoriščali prednost pod obroči, saj sta se Predrag Drobnjak in Kosta Perović nekajkrat sprehodila pod koš in do polčasa natresla 12 točk. Prednost v skoku je skopnela na 19:17 za gostitelje.

Serija preobratov
Tretja četrtina je bila polna preobratov. Gostitelji so na krilih petih točk Rannikka v 25. minuti povedli z osmimi točkami naskoka (41:33). Grobarji so se hitro vrnili, saj so se v dobri minuti s serijo 7:0 približali na vsega točko (41:40). Pri zabijanju Nikole Pekovića je Milič nespretno z nogo pristal na ležečem Sauliusu Kuzminskasu, ki je moral zaradi pretresa možganov končati tekmo. A 27. minuta je spet minila v znamenju zmajčkov. Rannikko je zadel dve zaporedni trojki, Markoišvili pa je končal najbolj duhovito akcijo tekme in zadel za 49:40. Enaka razlika je bila tudi ob koncu tretje četrtine (53:44). Skok je med tem že prešel v korist gostov (24:26).

Šokantna zadnja četrtina
Zadnja četrtina bo še dolgo odmevala po Tivoliju ... Gostitelji so nerazumljivo po vsega petih minutah zapravili prednost. Partizan je začel kar s 17:3 in povedel 61:56. V tem obdobju so zadeli štiri zaporedne trojke, predtem pa so bili v tej statistiki zelo slabi (2/11). Poglejmo si zadnjo minuto. Vonteego Cummings (v zadnji četrtini je dal 12 točk) je s prostima metoma svoje moštvo povedel v vodstvo 69:62. Po zgrešenem metu Rannikka pa je žoga pripadla Srbom. Tekme je bilo na videz konec ... A po zapravljenem metu Drobnjaka je Rannikko nato zadel dva prosta meta, Markoišvili pa je v petih sekundah ukradel dve žogi in omogočil Arslanu in Rannikku lahka koša. Na semaforju je bilo le še 68:69! Finec je nato ukradel žogo še Kosti Peroviću in s prostima metoma 11 sekund pred koncem povedel svojo ekipo v vodstvo s 70:69. Odgovornost je nato prevzel Kecman in z metom s petih metrov hladno zadel.