Želimo se prepričati, da bo s Stephom vse v redu in da bo njegov gleženj zdrav. K sreči ne igramo do četrtka in imamo nekaj časa za rehabilitacijo.

Steph Curry
Steph Curry je tekmo spremljal s klopi. Foto: Reuters
false
Košarkarji Dallasa so izenačili serijo proti Oklahomi. Foto: Reuters

Curry je sicer nameraval igrati, a se je med ogrevanjem pred tekmo izkazalo, da bo potreboval še nekaj časa za okrevanje po poškodbi desnega gležnja, ki jo je staknil na prvi tekmi. Toda njegova odsotnost se v igri gostiteljev ni pretirano poznala, vajeti igre je v svoje roke vzel Klay Thompson, ki se je ustavil pri 34 točkah, podelil je tudi pet podaj.

Harden: Nismo pokazali dovolj za zmago
Aktualni prvaki so imeli vselej odgovor na koše nasprotnika. Slabih sedem minut pred koncem tretje četrtine je Dwightu Howardu uspelo ekipo približati na -4 (71:67), a gostitelji niso dovolili presenečenja, vselej se jim je uspelo odlepiti od nasprotnika. Houstonov zvezdnik James Harden, ki je v prvem polčasu trikrat izsilil osebno napako pri metu za tri - 26-letnik je zgrešil kar 7 od 8 metov za tri točke - je prepričan, da je s soigralci zapravil lepo priložnost za izenačenje serije na 1:1. "Zares škoda. Enostavno nismo pokazali dovolj za zmago," je dejal Harden, ki bo moral Golden State ustaviti na domačem parketu, če želi ostati v končnici. Ob Thompsonu je s klopi zablestel še Andre Iguodala, ki je v 33 minutah zbral 18 točk, zadel je štiri mete za tri.

Thompson: Lažje je brez Curryja
Prvo ime srečanja Thompson je po tekmi v šali dejal, da je bilo brez prvega zvezdnika ekipe Curryja v ponedeljek bistveno lažje igrati kot sicer. "Steph ne podaja in je zelo sebičen," se je pošalil in dodal: "Samo šalim se, seveda je pravo nasprotje. Dokazali smo, da je zelo težko zapolniti vrzel ob njegovi odsotnosti. Nihče ne vzame usode v svoje roke." Trener Steve Kerr upa, da bo Curry nared za tretjo tekmo v Teksasu. "Želimo se prepričati, da bo s Stephom vse v redu in da bo njegov gleženj zdrav. K sreči ne igramo do četrtka in imamo nekaj časa za rehabilitacijo," je povedal nekdanji košarkar Chicaga in San Antonia, s katerima je v devetdesetih letih petkrat osvojil naslov prvaka.