Pred Markom Miličem so še težji dnevi kot v preteklem tednu. Foto: EPA
Sandi Čebular
Sandi Čebular je na uradni tekmi prvič stopil na parket in dosegel 11 točk. Foto: Samo Vidic, Union Olimpija
Robert Troha
Robert Troha je po prihodu iz Laškega pred to sezono eden ključnih igralcev domžalskega kluba. Foto: RTV SLO

Tokrat so bili gostje bližje zmagi kot v prvem krogu Evrolige, mogoče tudi zato, ker sta četrtkova krvnika moštva iz Tivolija Levour Warren in Jurica Žuža skupaj dosegla le tri točke. Zmaji so začeli pogumno in vodili tudi za šest točk, čeprav so ob že prej odsotnih Enderju Arslanu in Mihi Zupanu, pred tekmo zaradi poškodb ostali še brez Saše Ožbolta in Sauliusa Kuzminskasa.

Poškodoval se je še Šved
Cibona je prvič povedla šele ob koncu prve četrtine prek Davorja Kusa (25:23). Ravnotežje z gostitelji je v tem delu igre držal predvsem Christian Maraker, dosedanje razočaranje sezone, ki je dosegel kar 12 točk. Šved si je nato poškodoval mišico. Zmaji so ob koncu druge tretjine naredili delni izid 7:2 in na odmor odšli s točko zaostanka (46:45).

V nadaljevanju so navijači v centru Dražena Petroviča spremljali izenačeno igro, trenutno varovanci Gašperja Okorna pa so v 3. delu prvič izenačili s košem Dejana Hohlerja (54:54) in znova povedli po trojki Domna Lorbka.

Mance zadel odločilni trojki
V napeti končnici so bili spretnejši varovanci Dražena Anzulovića in poskrbeli za tretji zaporedni poraz Ljubljančanov v Jadranski ligi. Ključno vlogo je odigral nekdanji zmaj Marijan Mance, ki je v zadnjih dveh minutah zadel dve trojki, tudi zmagovito po izenačenju Sandija Čebularja na 83.

Presenečenje kroga pripravili Domžalčani
Košarkarji Heliosa so v Vršcu uspeli poraziti ekipo Hemofarma, ki je v prejšnjem krogu brez težav odpravila Union Olimpijo sredi Tivolija. Domžalčani so vodili večino srečanja, pred zadnjo četrtino kar za 19 točk, ter uspeli osvojiti prvi dve točki na gostujočem parketu.

Hemofarn se je varovancem Memija Bečiroviča, ki so igrali brez Smiljana Paviča in Aljaža Janže, približal v zadnjih minutah z delnim izidom 21:2 (69:70), a je zmagovalca odločil Žiga Zagorc s prostima metoma.