Marino Baždarić je dosegel 22 točk.
Saša Dončič (Slovan) je dosegel 15 točk.

Varovanci Saša Filipovskega so odločno začeli srečanje in v 5. minuti povedli z 10:4, a se je volkovom uspelo pobrati. V drugi četrtini se je nadaljevala nervozna igra in na odmor so zmaji odšli s prednostjo treh točk.

V drugem polčasu so Ljubljančani stopnjevali ritem igre in sredi zadnje četrtine, po peti trojki Marina Baždarića, ki je dosegel 22 točk, povedli s 63:46. Ob koncu tekme so Ljubljančani poskrbeli tudi za atraktivne poteze.

Znova se je izkazal tudi novi organizator igre Andres Rodriguez, ki je izvrstno ustavil najkoristnejšega igralca zaključnega turnirja Jadranske lige leta 2003 Marka Popovića. Zadarčan je namreč dosegel le pet točk, poleg tega pa se je Portoričan Rodriguez proslavil tudi s sedmimi podajami in šestimi ukradenimi žogami.

Cibona tako ostaja brez zmage v Ljubljani proti Olimpiji, odkar poteka Jadranska liga.

Laščani boljši od Slovana
V slovenskem derbiju so Laščani pred domačimi gledalci gladko opravili s Slovanom (72:48), ki je ravnotežje držal le do konca prvega polčasa. V uvodnih minutah tretje četrtine so vse vajeti v roke prevzeli varovanci Aleša Pipana, ki so gostom ušli na +15 točk in Slovan ni imel več moči za preobrat. Pri četi trenerja Jureta Zdovca se je v zaključku občutila obremenjenost ključnih igralcev z osebnimi napakami.

Po tekmi je nezadovoljen Jure Zdovc dejal: "Nekateri moji igralci se bodo morali zamisliti nad svojo igro. Najboljši je bil Miloš Paravinja, ki pa čez nekaj dni zapušča naš klub." Na drugi strani je bil veliko bolj zadovoljen Aleš Pipan, ki je priznal, da si je te zmage zelo želel pred dvema gostovanjema v Srbiji (Partizan in Hemofarm).

Helios poražen tudi v Sarajevu
Helios je izgubil še petič zapored. Tokrat je bila boljša Bosna, ki je v Sarajevu zmagala s 82:70.