Vlatko Čančar je po sezoni zapustil Olimpijo in se raje preselil k Mega Leksu. Foto: www.alesfevzer.com
Žiga Dimec je bil z 9 točkami najučinkovitejši igralec Krke v Skopju. Foto: Karpoš Sokoli/Igor Panevski
Zoran Vrkić
Zoran Vrkić je Krki nasul 19 točk. Foto: Karpoš Sokoli/Igor Panevski
Union Olimpija dosegla eno lažjih zmag letos

Začela se je druga polovica rednega dela jadranskega tekmovanja. Zmaji so se Mega Leksu oddolžili za nesrečen poraz na uvodu sezone, ko so zapravili lepo prednost in klonili za točko. Tokrat s košarkarji iz Sremske Mitrovice niso imeli težav. Prvič letos so trikrat zapored zmagali v regionalnem tekmovanju in se zavihteli v prvo polovico lestvice na sedmo mesto.

Po izenačeni prvi četrtini je Olimpija na odmor odšla z osmimi točkami naskoka. V prvih petih minutah tretje četrtine so Ljubljančani naredili delni izid 17:4 in razlika je narasla prek 20 točk, s čimer je bil dvoboj odločen. Gostje so nato le nekoliko omilili poraz. Nikola Janković je bil z 19 točkami (8/8 za dve) prvi strelec Olimpije. V Ljubljano je center prišel prav iz Mega Leksa. V nasprotno smer je poleti odšel Vlatko Čančar, slovenski reprezentant se je izkazal z 22 točkami.

Krka iz Skopja z visokim porazom
To je bil za Novomeščane deveti poraz v regionalni ligi, slasti zmage niso okusili že več kot mesec dni oziroma šest tekem. Gostitelji so bili prepričljivejši. Brez prvega strelca Marka Lukovića, ki je sicer odpotoval v Skopje, vendar zaradi poškodbe ni mogel pomagati soigralcem, so bili varovanci Dejana Mihevca obsojeni na neuspeh.

Niti za trenutek niso ogrozili zmage Makedoncev; po prvi četrtini so zaostajali s 16:25, ob odmoru je bila razlika že dvomestna, vsako upanje pa so opustili proti koncu tretjega dela, ko je prednost presegla dvajset točk (59:37). Pri Krki nobenemu košarkarju ni uspelo doseči dvomestnega števila točk. Z devetimi je bil najboljši Žiga Dimec, po osem pa so jih prispevali Matic Rebec, Ron Curry in Duško Bunić, ki je debitiral v novomeškem dresu.

Krko do konca koledarskega leta čakajo trije slovenski derbiji in to vsi na domačem parketu. Najprej se bo dvakrat pomerila z Union Olimpijo - 21. decembra v okviru državnega prvenstva, 27. decembra v sklopu Lige Aba -, 30. decembra pa jo čaka še preložena tekma Lige Nova KBM s Helios Suns.