Jaka Blažič, ki sta ga v tej akciji ustavljala Uroš Lučić in Jaka Klobučar, je bil s 16 točkami najboljši pri Olimpiji. Foto: Aleš Fevžer
Uroš Lučić
Uroš Lučić z izjemo Jakova Vladovića ni imel prave pomoči soigralcev. Foto: Aleš Fevžer
Matjaž Smodiš
Matjaž Smodiš še ni v formi. V 13 minutah je dosegel dve točki. Foto: Uroš Hočevar/Liga ABA
Union Olimpija le premagala Krko

Zmajem je prvič v letošnji sezoni uspelo ugnati slovenske prvake. Krka je na srečanju, ki se je zaradi težav s semaforjem začelo s polurno zamudo, povedla s 5:2, nato pa je vajeti igre v roke prevzela Olimpija, ki je z dobro obrambo in "lahkimi" koši iz protinapada povečevala prednost. V zadnji sekundi prve četrtine je trojko za 23:11 zadel Jaka Blažič.

Perković zadel za +20
Zmaji so v drugi četrtini nadaljevali hitro igro, na katero krkaši niso imeli odgovora. Ko sta Blažič in Klemen Prepelič zapored zadela za 29:15, je moral trener gostov Gašper Potočnik vzeti minuto odmora. Ta ni pomagala, saj je malo pozneje Jasmin Perković povišal na +20 (37:17). Dolenjci so bili v teh trenutkih popolnoma nemočni v napadu, medtem ko so zmaji leteli po igrišču. Krki do polčasa ni uspelo bistveno zmanjšati zaostanka (39:25). Blažič z devetimi in Luka Rupnik z osmimi točkami sta bila najučinkovitejša pri domačih. Pri Krki je bil razpoložen le Uroš Lučić (11).

Zmaji ubranili visoko prednost
Uvodne minute drugega polčasa niso prinesle spremembe razmerja sil na parketu. Olimpija je držala dvoštevilčno prednost. V 25. minuti je Krka s košema Lučića in Jakova Vladovića znižala zaostanek na 45:34, tako da je trener Sašo Filipovski vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj si je Olimpija v 29. minuti priigrala najvišjo prednost na tekmi, +21 (59:38). Zmaji so zadeli tri trojke zapored (Perković in Prepelič 2). Ker je imela Olimpija visoko prednost, je naboj tekme v zadnji četrtini zbledel, tako da je bil zmagovalec znan že precej pred koncem.

Olimpija potrebuje še tri zmage in srečo
Ljubljančani morajo za uvrstitev na turnir Final four do konca rednega dela dobiti vse tri tekme: pri Budućnosti in Ciboni v gosteh ter doma s Širokim Brijegom. Ob tem se morajo "poklopiti" še nekateri drugi izidi.