Olimpija je edino zmago v drugem delu dosegla doma proti Banvitu. Foto: Aleš Fevžer

Izraelci so slavili že v Ljubljani, tedaj z 69:66.

Zeleno-beli so si v prvi četrtini nabrali osem točk zaostanka (24:16), sredi druge pa se je razlika povzpela že na 16 točk (38:22). Tudi v drugem polčasu so imeli gostitelji kar dolgo vodstvo trdno v svojih rokah (60:45), a se je Olimpija do konca tretje četrtine približala na 66:60 in 68:62. V 34. minuti je bilo le še 74:72, toda Izraelci so v ključnih trenutkih zaigrali agresivneje v obrambi, tako da gostje do konca tekme niso več dosegli koša iz igre in praznih rok zapustili Jeruzalem.

Prvi igralec Olimpije je bil Nebojša Joksimović z 19 točkami, 6 podajami in 6 skoki (indeks 21). Alex Stepheson je dosegel točko manj in ujel šest odbitih žog, Deividas Gailius pa je zbral 17 točk, vendar prekmalu dobil štiri osebne napake, tako da v drugem polčasu ni mogel bistveno pomagati soigralcem.

Union Olimpija bo tekmovanje sklenila naslednji teden v dvorani Stožice proti Budivelniku iz Kijeva.
Izjava po tekmi
Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Popolnoma zaslužena zmaga Hapoela. Izjemno slabo smo začeli tekmo. Zaradi naše slabe obrambe so domačini dosegli veliko število lahkih košev iz tranzicijske igre. V drugem delu smo odigrali veliko boljše, predvsem v obrambi, ampak na koncu tekme to ni bilo dovolj."