Deon Thomspon je prikazal najboljšo predstavo v zeleno-belem dresu. Foto: Liga ABA
Klemen Prepelič
Pri Heliosu je bil daleč najbolj razpoložen mladi branilec Klemen Prepelič. Foto: MMC RTV SLO
D. J. Gay in Zmago Sagadin
Zmago Sagadin ni uspel premagati kluba, pri katerem je dosegel največje uspehe. Foto: Nebojša Tejić / Liga ABA

Gostiteljem je uspelo držati korak s favoriziranimi Ljubljančani v prvem polčasu in del tretje četrtine, nato pa so povsem popustili in Olimpija je dosegla peto zmago. Jeziček na tehtnici sta na stran zmajev prevesila Deon Thompson in Danny Green. Američana, ki sta skupaj igrala na univerzi v Severni Karolini, sta odlično sodelovala. Thompson je pridno polnil koš, na koncu je dosegel 23 točk, Green pa je v statistiko vpisal 11 točk, izkazal se je pa še z devetimi skoki in šestimi podajami. Pri Heliosu je bil najboljši Klemen Prepelič, ki je zbral 21 točk.
Polčas pripadel Domžalčanom
Prvi koš na tekmi je bil dosežen šele v tretji minuti, ko je zadel D. J. Gay. Gostitelji so si hitro priigrali sedem točk naskoka, vendar je Olimpija še pred koncem prve četrtine prišla v vodstvo. V osmi minuti je po podaji Greena prek celega igrišča v protinapadu za prednost zmajev zabil Damir Markota. V zaključku četrtine je dve trojki zapored zadel Dejan Jeftić.

Šele po petih minutah druge četrtine so Domžalčani dosegli prvi točki. Olimpija je povedla z 29:19, a konec polčasa je minil povsem v znamenju Heliosa. Po tehnični napaki Ratka Varde so varovanci Zmaga Sagadina izenačili, v naslednjem napadu pa je Blaž Črešnar zadel za vodstvo. V drugem polčasu je zmajem uspel delni izid 11:0 in so si tako priigrali prednost, ki jim je zagotovila miren zaključek tekme.

Zlatorog in Krka sta igrala že v soboto. Državni prvaki so dosegli prvo zmago letos, Laščani pa so visoko izgubili v Beogradu in tako ostajajo še brez uspeha.