Krka v Novem mestu strla Cibono

Krka je pred domačimi gledalci po zaslugi dvojca Lalić/Sinovec (skupaj 47 točk) Cibono premagala z 90:86, kar je njena četrta zmaga na zadnjih petih tekmah v jadranskem tekmovanju.
Ko se Olimpiji ustavi met ...
Union Olimpija je podobno kot med tednom na gostovanju v Italiji dobro odigrala del tekme, ne pa vseh štirideset minut. Tako je na primer ob koncu prvega polčasa, dokler je trojke metala 70-odstotno (7/10), vodila s 44:33, ko pa ji met z razdalje ni šel več od rok (v nadaljevanju trojke 4/15), se je razlika hitro stopila. Tako so gostje na začetku drugega polčasa nadoknadili zaostanek (53:54), v zadnji četrtini pa tudi uveljavili kakovost in daljšo klop, ki je bila tokrat pri zeleno-belih še posebej kratka, saj so manjkali poškodovani Zach Wright, Blaž Mahkovic in Saša Zagorac. To je že peti zaporedni poraz Olimpije v Ligi ABA.
Gašper Potočnik, trener Uniona Olimpije: "Lahko ste videli, da smo v drugem polčasu spet padli v igri. Koncentracija, natančnost pri izvajanju stvari v napadu, sam prenos žoge na njihovo agresivno obrambo ... imeli smo neverjetne težave. Zakaj se to dogaja, ali je to stvar koncentracije, utrujenosti, doslednosti, moramo najti odgovor. Že drugič zapored se nam je zgodilo, da smo v drugem polčasu občutno padli v igri. Posledično je na koncu odločilo, da smo imeli preveč izgubljenih žog, izgubili smo skok. Predvsem poškodbe nam povzročajo velike preglavice, potem pademo fizično. Predvsem si želim, da se čim prej sestavimo in da začnemo normalno funkcionirati."

Lalić in Sinovec Krko ponesla do šeste zmage
Krka je v Novem mestu za šesto zmago sezone Lige ABA in edino slovensko v 11. krogu (Tajfun je v petek izgubil proti Partizanu) z 90:86 premagala Cibono. Po delnem izidu 15:0 je Krka povedla s 30:13, toda Cibona se je do odmora približala (49:41) in drugi polčas je bil zelo izenačen. Krka je imela večinoma rahlo prednost, Ciboni je uspelo izenačiti na 72, a do vodstva ni prišla. V odločilnih trenutkih se je pri Krki izkazal srbski košarkar Stefan Sinovec, letošnja okrepitev, ki je bil s 23 točkami (zadel je 12 od 13 prostih metov) za Juretom Lalićem (24 točk) drugi najboljši strelec Krke.