Sašo Ožbolt je bil z 10 točkami med najučinkovitejšimi v vrstah Olimpije. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Jure Zdovc
Jure Zdovc je tokrat dobil bitko z Alešem Pipanom. Foto: Pia Nikolič/kosarka.si
Olimpija izsilila 3. tekmo

Zmaji so že v 1. četrtini (19:7) s čvrsto obrambo povsem ustavili domače strelce. Ti so zgrešili vseh 6 poskusov za tri točke, prvi koš iz igre pa dosegli šele po 6 minutah. Dodatno težavo za Aleša Pipana sta predstavljati tudi 2 osebni napaki Vincenta Hunterja, ki ga je moral hitro potegniti na klop.

Olimpija do +26
Nemoč Laščanov se je v 2. četrtini še stopnjevala. Slab met iz igre (le 33% za dve, 0/8 za tri) in na drugi strani izjemna razpoloženost gostov (71% za dve, 46 % - 6/13) sta botrovali visoki prednosti Olimpije. Po dveh trojkah Saša Ožbolta in Mihe Zupana je semafor malo pred odmorom kazal že +26 (43:17).

Ljubljančani zlahka zadržali naskok
V nadaljevanju je Zlatorog le zadel nekaj več metov, a visoko vodstvo zmajev ni bilo nikoli ogroženo. Pipanovi fantje so v 3. četrtini največ znižali na -16 (49:33), na kar je sledil odgovor Olimpije, po katerem je bilo spet +23 (56:33). Zadnji del so domači na krilih Anteja Mašića (dve trojki) odprli z delnim izidom 8:0 (59:44), ki pa ni vnesel panike v vrste prvakov. Ob koncu so le stopili malo s plina in omogočili domačim, da so omilili poraz.

Odločilna tretja tekma bo v petek ob 20.00 v Tivoliju.

DP (M) - LIGA UPC
POLFINALE, drugi tekmi

ZLATOROG - UNION OLIMPIJA 1:1
57:69 (7:19, 13:24, 16:16, 21:10)
Mašić 19, Hunter 11, Strnad 9; Zupan 13, Maravič 11, Ožbolt 10, Golubović 9.

Sreda ob 20.00:
KRKA - HELIOS 0:1

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi. Finale se začne 27. maja.