Union Olimpija je letos osvojila tako pokalni kot državni naslov. Foto: Vlado Nikolič/www.kosarka.si
Sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt, ki je na prvih dveh tekmah dosegel 40 točk, je tokrat ostal na ničli. Foto: MMC RTV SLO
Damjan Rudež
Damjan Rudež je dosegel 7 od 10 točk na začetku druge četrtine, ko si je Olimpija priigrala odločilno prednost. Foto: Neža Košir/www.kosarka.si
Miha Zupan je bil z 8 točkami najučinkovitejši igralec Olimpije v prvem polčasu. Tak je bil tudi njegov izkupiček na koncu. Foto: Neža Košir/www.kosarka.si
Zmaji pometli s Heliosom

Tako kot na prvih dveh tekmah je bilo tudi tokrat kmalu jasno, da Domžalčani niso dorasel tekmec. Enakovredni so bili le v prvi četrtini, ki so jo končali s 5 točkami zaostanka. Sledil je scenarij s prvih tekem. Ob trdi ljubljanski obrambi so gosti le stežka prihajali do odprtih metov. Razlika je že sredi 2. četrtine narasla na 18 točk. V 3. četrtini se je borbeni Heios približal na -11, a Olimpija preobrata ni dovolila.

"Dvoštevilčna" pri prvakih le Hukič in Rudež
Pri Olimpiji je bil z 12 točkami najučinkovitejši Jasmin Hukič, 10 jih je dosegel Damjan Rudež, po 9 pa Jaka Klobučar in Vladimir Golubovič, ki je zbral tudi 8 skokov. Za Heliosu je 20 točk dosegel Alvin Snow, 12 pa Jure Močnik.

Helios že v prvi četrtini izgubil 8 žog
Ljubljančani so tekmo začeli s peterko Ožbolt, Harrington, Hukič, Maravič, Begič, ki ni prišla do občutnejše prednosti. Olimpija je povedla s 7:2, a so Domžalčani odgovorili z delnim izidom 7:0. Izid je bil izenačen do sredine prve četrtine, ko se je Olimpija ob nekaj menjavah začela oddaljevati. Helios se je mučil v vsakem napadu in stežka prihajal do meta. Ob 8 izgubljenih žogah je bil izid po prvih 10 minutah zanj še ugoden - 16:11.

Do polčasa razlika narasla na 17 točk
Odločitev je padla v drugi četrtini. Po 7 točkah Rudeža, trojki Zupana in košu Goluboviča je razlika narasla na 25:13. Največja prednost zmajev v prvem polčasu (42:25) je bila +18, bila pa bi še višja, če ne bi Snow iz težkega položaja zadel dve trojki.

Zadnji poskus Domžalčanov
Ko je Olimpija na začetku drugega dela povedla za 20, je že kazalo, da je odpor Heliosa popolnoma zlomljen, a se varovanci Radeta Trifunoviča niso predali. V zadnjih minutah tretje četrtine so po zaslugi Snowa prišli na -11. Zmaji so na začetku zadnje četrtine spet zavihali rokave v obrambi in dokončno odločili tekmo pet minut pred koncem, ko je Lorinza Harrington zadel trojko za 67:50.

15. naslov v 18 sezonah
V 18 sezonah slovenskega prvenstva je Olimpija osvojila 15 naslovov. Primat Ljubljančanov so dvakrat prekinili košarkarji Krke v sezonah 1999/2000 in 2002/2003 ter Helios, ki je bil najboljši predlani.