Goran Dragić se je tokrat ustavil pri 19 točkah. Foto: Reuters

zaostanka in premagal Houston.

Orlando se je v razprodani America Airlines Areni dvakrat vrnil iz izgubljenega položaja. V rednem delu je v zadnji minuti nadomestil pet točk, v zadnjih 40 sekundah prvega podaljška pa štiri točke zaostanka. V drugem podaljšku je Evan Fournier zadel ključno trojko za šele tretjo zmago Magicov (136:130) v zadnjih 19 medsebojnih obračunih. Nikola Vučević je 26 točkam dodal 12 skokov. Pri Miamiju se je poleg Hassana Whitesida (32 točk, 15 skokov) izkazal rezervist Tyler Johnson. Dosegel je 32 točk, kar je klubski rekord za košarkarja, ki je v igro prišel s klopi.

Goran Dragić je v 45 minutah ob metu 6/17 vknjižil 19 točk, 5 podaj in 4 skoke. Košarkarji Miamija so najslabši izvajalci prostih metov v ligi in prav ta element jih je pokopal tudi tokrat. Na koncu rednega dela so zgrešili prosti met, ki bi jim prinesel tri točke naskoka. V prvem podaljšku so jih zgrešili še štiri zapored. Miami je v prvem polčasu vodil za 12 in za 9 na začetku zadnje četrtine.

Spursi prekinili zmagoviti niz Raket
Tekmo v Houstonu je s trojko 12,9 sekunde pred koncem odločil Patty Mills (102:100). Eric Gordon je nato zgrešil trojko, Manu Ginobili pa je z dvema zapravljenima prostima metoma Raketama ponudil še eno priložnost. Ob sireni je bil izza črte neuspešen še James Harden. Spursi so tako prekinili niz desetih zaporednih zmag Houstona, kar je bil najdaljši zmagoviti niz v Ligi NBA. Kawhi Leonard je prispeval 21 točk, LeMarcus Aldridge 17 točk in 10 skokov. San Antonio je šele drugo moštvo v zadnjih treh sezonah, ki se je vrnilo po tako visokem zaostanku v zadnjih štirih minutah in pol. Harden je 31 točkam dodal 10 skokov in 7 podaj.

55 točk Cousinsa
Večer sezone je imel DeMarcus Cousins, ki je v zmagi Sacramenta nad Portlandom s 126:121 dosegel kar 55 točk. Centra Kingsov so sodniki na koncu tekme izključili, potem ko je ob slavju ob zadetem metu izpljunil ščitnik za zobe v smeri klopi Portlanda, a so nato spremenili odločitev. Cousins se je vrnil v igro in pokopal TrailBlazerse. V zadnji četrtini je dosegel 17 točk.

MIAMI - ORLANDO ** 130:136
Whiteside (15 skokov) in T. Johnson 32, Dragić 19 (met: 6/17), 4 skoki in 5 podaj v 45 minutah; Forunier in Vučević (15 skokov) po 26.

NEW YORK - INDIANA 118:111
Anthony 35, Rose 24, Vujačić ni igral; Turner in Young po 21.

PHILADELPHIA - NEW ORLEANS 93:108
Ilyasova 14, Henderson 13; Davis 31 in 16 skokov, Jones 17.

MILWAUKEE - CLEVELAND * 108:114