Košarkarji Panathinaikosa so v napeti končnici v Moskvi le odpravili CSKA. V ključnih trenutkih sta grškega velikana s trojkami reševala Stratos Perperoglou in Dimitris Diamantidis. Foto: EPA
Zoran Planinić
Zoran Planinić (desno) se je s Himkijem veselil domače zmage nad Partizanom. Foto: EPA
Montepaschi Siena
Košarkarji Montepaschija iz Siene so se povzpeli na vrh lestvice svoje skupine. Foto: EPA

Grki so bili v prvih treh četrtinah tekme veliko boljši od svojega tekmeca. Moskovčani so stik z gosti držali le do 4. minute, nato pa popustili v obrambi. Vodilno moštvo v skupini D so znova ujeli v 13. minuti, a le za hip. Takoj zatem so na prizorišče stopili Drew Nicholas, Kostas Tsartsaris in Milenko Tepić, ki so svojo ekipo konkretno odlepili od nasprotnika. V zadnji četrtini je CSKA napovedal povratek, Grki so v napadu storili kopico napak in prednost je skopnela na dve točki, po košu Dmitrija Sokolova pa so vodstvo tudi izgubili (62:61).

V ključnih trenutkih zadrhtela roka
Kljub bučni podpori s tribun pa so bili domači košarkarji v ključnih trenutkih precej nezbrani, na drugi strani pa sta njihove upe po preobratu pokopala Dimitris Diamantidis in Stratos Perperoglou. Zadnjo priložnost za priključek je zapravil Matjaž Smodiš, ki je v 32 minutah zbral 11 točk.