Jaka Klobučar je bil pri Krki najbolj razpoložen igralec. Foto: ABA Photo
Aleksandar Džikić
Trener Novomeščanov Aleksandar Džikić ne more biti zadovoljen s predstavo svojih varovancev v Pionirju. Foto: ABA Photo

Beograjčani so z novima dvema točkama s četrtega mesta napredovali tik pod vrh, ki ga zaseda njihov veliki mestni tekmec Crvena zvezda. Krka je v 16 krogih zbrala 22 točk in trenutno zaseda 10. mesto.

Košarkarji Krke so v prejšnjem krogu na domačem terenu nekoliko nesrečno in nespretno izgubili s Cedevito po podaljšku, tokrat pa so se podali na gostovanje v srbsko prestolnico. Proti Partizanu, drugi ekipi lige, so bili dokaj enakovreden tekmec v prvem delu, v drugem polčasu pa so izgubili stik z Beograjčani in nazadnje izgubili tekmo za 13 točk.

Odločilna je bila tretja četrtina
Krka je prvi medsebojni obračun dobila s 60:52, a so se Beograjčani učinkovito oddolžili. Krka je sicer povedla, toda po zaostanku 1:6 in 10:14 je Partizan z delnim izidom 13:5 uspešno nadoknadil razliko že v prvi četrtini. Novomeščani so bili v nadaljevanju po začetnem zaostanku spet povsem blizu, prišli do 39:40, toda niso znali narediti odločilnega koraka za vodstvo. Domači pa so ob koncu polčasa dosegli pet točk zapored. Odločilna za razplet tekme je bila tretja četrtina; domači so jo dobili za deset točk ter počasi, a vztrajno višali prednost. Pred zadnjim delom je bilo tako +16, te prednosti pa Partizan ni zapravil. Ob koncu so gostje sicer ublažili poraz in celo dobili zadnjo četrtino, vendar so bili daleč od presenečenja. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Anthony Kinsey s 17 točkami, pri Novomeščanih je najbolj izstopal Jaka Klobučar z 21 točkami, dosegel je štiri trojke.

Krka bo v naslednjem krogu regionalnega tekmovanja igrala v soboto, 18. januarja, doma proti Mega Vizuri, že v torek pa Novomeščane čaka še tekma evropskega pokala challenge proti Choletu, prav tako na domačem terenu.