V košarkarskem klubu Union Olimpija bo na dan začetka polfinalnega dvoboja med Olimpijo in Heliosom vlogo direktorja kluba prevzel nekdanji košarkar Slobodan Subotić, ki bo sedel na stolček Janeza Rajglja. Ob novi spremembi v pisarni košarkarske Olimpije pa več Franci Pavšer.
Blokada Fibe in vse skromnejši temelji
Klub je tri mesece pod registracijsko blokado Mednarodne košarkarske zveze, kar pomeni, da ne more pripeljati nobenega novega igralca, dokler ne bodo poplačani dolgovi do košarkarjev, ki so iztožili slovenskega evroligaša.
Plače košarkarjem zamujajo, spisek tožnikov pa še ni izčrpan. Denarja je premalo, posojila iz preteklosti bremenijo sedanjost, mladinskega košarkarskega potenciala domače košarkarske šole pa ni.
Nihče ni odgovarjal za luknje v blagajni
Klub je brez startegije: od januarja 2006 je imel pet predsednikov: zvrstili so se Andrej Lah, Dag Kralj, Jure Jež, Dušan Mitič in Jani Moederendorfer ter prav tako petkrat zamenjali direktorje v šestih letih: Matjaž Tavčar pa Janez Rajgelj, Igor Dolenc, spet Janez Rajgelj in zdaj Slobodan Subotič.
Torej, nič kaj prijetno stanje, vendar zanimivo: še vedno se najde veliko možakarjev, ki bi bili radi na vodilnem mestu tega evroligaša. Morda zato: ker doslej še nikoli ni nihče za nič odgovarjal – tudi če je v svojem mandatu krepko povečal luknjo v blagajni.
Prvič je Rajglju šlo,drugič pa ne
Direktorja Janeza Rajglja drugič zamenjujejo na mestu dirketorja: glavni očitek ob prvi zamenjavi je bil, da je Rajgelj, kljub temu da mu je uspelo zmanjšati dolg kluba, konfliktna oseba, s katero je težko delati.
Ker so bili finačni rezultati na njegovi strani, se je ta trdi pogajalec pred dvema letoma vrnil na direktorski stol. Vmes so v obdobju brez Rajglja v Olimpiji spet krepko poglobili fiančno brezno, nerazumno radodarnih pogodb z igralci pa je bilo preveč.
Prvi mandat Janeza Rajglja v Unionu Olimpiji je bil uspešnejši kot drug. Takrat mu je uspelo prepričati igralce in druge upnike na 30-odstotno poravnavo, drugič pa ne več. In še nekaj se je vmes spremenilo: zdaj so košarkarji pravno mnogo bolje zaščiteni kot v prvem Rajgljevem mandatu, ko so bili prepuščeni na milost in počasnost lokalnih sodišč.
Poraz za porazom ob in na igrišču
Zdaj Fiba enostavno blokira klub, igralcu prisodi ves denar, ki bi mu pripadal po pogodbi, tudi če ni bil ves čas v moštvu, klubu pa naloži še dodatno kazen, zamudne obresti in plačilo stroškov. Zato so košarkarji manj pripravljeni na poravnave. S Fibino arbitražo so Olimpijo med drugimi iztožili Sani Bečirović, Pawel Kikovski, Vladimir Golubović, Edin Bavčić, Dušan Djordjević. Ker Rajgelj in igralci niso našli skupnega jezika glede dolga - je Olimpija to drago preplačala.
Druga Olimpijina nespretnost v zadnjem letu je odhod edinega košarkarja, za katerega bi ljubljanski klub lahko kaj iztržil. Davis Bertans – lani že izbran na naboru NBA - je decembra predčasno pobegnil v Partizan, ki ga je dobil povsem brez odškodnine in ga bo lahko prodal.
Zdaj vse v rokah Subotića
Rajgljevi zavezniki – večinoma iz vrst močnih pokroviteljev - so ga letos težje zagovarjali kot pred dvema letoma. Včeraj je upravni odbor Uniona Olimpije dosedanjemu direktorju mesec in pol pred iztekom mandata odvzel pooblastila. Danes jih bo uradno podelil nekdanjemu košarkarju, zdaj trenerju Slobodanu Subotiću, ki je bil občasno športni direktor.
Zdaj bo Slobodan Subotič direktor Olimpije, torej odgovoren tudi za finančno poslovanje, za zagotavljanje denarja in pokroviteljev za poplačila igralcev. Slobodan Subotić je velik šarmer, specialist za balkanske trge, zlasti se je odlično znašel v Grčiji, kjer je bil celo voditelj televizijskega šova. Upajmo, da se bo v povsem novi vlogi dobro znašel – ne bo mu lahko.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje