Andrea Cinciarini je bil najboljši igralec tekme. Foto: EPA
Chris Booker
Chris Booker je dosegel 13 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Novomeščani so izgubili drugič v drugem delu. Najprej so doma premagali Cholet, prejšnji teden pa nepričakovano visoko izgubili s Szolnokijem.

Izjemna predstava Cinciarinija
S 27 točkami je bil za Novomeščane nerešljiva uganka italijanski reprezentančni organizator igre Andrea Cinciarini, ki je dvakrat zadel tudi za tri. Ameriški krilni igralec James White, ki je leta 2007 s San Antoniom osvojil prstan prvaka Lige NBA, lani pa je igral za New York, je dodal 13 točk. V dolenjski vrsti je bil s 13 točkami najboljši Chris Booker.

Novomeščani največ vodili za 12 točk
Izbranci Aleksandra Džikića, ki ni mogel računati na poškodovanega Tomaža Bolčino, so začeli odlično. Booker je nanizal šest točk, Jasmin Hukić pa je dvakrat zadel izza črte za uvodno vodstvo Krke v 7. minuti (5:17). Italijani so se prebudili do konca prve četrtine, znižali so na 16:22.

Sredi druge četrtine je Edo Murić polagal za prednost devetih točk (24:33). Cinciarini in Rimantas Kaukenas sta do polčasa uspela ujeti priključek (33:36).

Murić iz igre že četrt ure pred koncem
Na začetku drugega polčasa so Italijani na krilih Cinciarinija z delnim izidom 7:0 prevzeli pobudo (40:38). Ključni trenutek se je zgodil v 25. minuti, ko je Edo Murić izgubil živce, potem ko je po prekršku nad Whitom prejel četrto osebno napako, dobil je še tehnično napako in zanj je bilo srečanja konec že četrt ure pred koncem. Italijanski reprezentant Cinciarini je zadeval z vseh položajev, po trojki Whita v 29. minuti je bilo že 55:47.

Reggio Emilia je v zadnji četrtini znala zadržati prednost. Krka se je po dveh prostih metih Jake Klobučarja približala na 69:63, a sta Cinciarini in White odlično izvajala proste mete v končnici.
V soboto gostovanje v Zadru
Domačim gledalcem v dvorani Leona Štuklja se bodo Novomeščani naslednjič predstavili šele sredi februarja. Do tedaj jih čaka še pot v Zadar, nato naslednji teden zaključni turnir pokala Spar v Mariboru in 11. februarja gostovanje v Franciji.