Petrol Olimpija bo morala v zadnjem krogu Lige ABA premagati Krko, če želi še ostati del elitne druščine Lige ABA. Foto: www.alesfevzer.com

Čestitke Cedeviti in trenerju Slavenu Rimcu za zasluženo zmago. Za našo predstavo se opravičujem vsem, ki so nas spremljali, bodisi v dvorani bodisi pred malimi zasloni. Naša igra ni bila najboljša. Pričakoval sem, da bodo naši tekmeci razpoloženi za igro, saj so bili predtem v manjši krizi. Cedevita ima kakovostne igralce, ki so pokazali svoj pravi obraz. Z zmago v Tivoliju bi si mi praktično zagotovili obstanek v ligi, a nam to ni uspelo. Napravili smo preveč začetniških napak. Ne glede na vse, moramo verjeti vase. To so moji fantje, moja ekipa, narediti moramo vse, da slavimo zmago na nedeljski tekmi s Krko.

Jure Zdovc, trener Petrola Olimpije

Košarkarji Petrola Olimpije pred zadnjim krogom omenjene lige ostajajo pri šestih zmagah, kar pomeni, da bodo morali v zadnjem krogu prihodnjo nedeljo v Novem mestu premagati Krko, sicer bodo prvič po osemnajstih sezonah izpadli iz tega tekmovanja.

Ljubljančani so tako kot Novomeščani predzadnji krog, ko sta obema ekipama nasproti stali zagrebški ekipi, odigrali zelo slabo. Cedevita je zmaje nadigrala s kar 28 točkami (70:98), tolikšna je bila tudi razlika v korist Cibone na tekmi proti Krki (99:71).

Cedevita odlična pri metu za tri točke
Olimpija in Cedevita sta bili izenačeni v prvi četrtini (29:29), gostje pa so drugo četrtino bolje začeli, naredili so delni izid 0:7 (29:36). Po trojki Marvina Jonesa se je Olimpija približala na tri točke zaostanka (36:39), a tu se je Olimpija ustavila, saj dobre tri minute ni dosegla koša. Gostje so to znali kaznovati, z delnim izidom 0:11 so prišli do dvomestne prednosti (36:47). Cedevita je bila v prvem polčasu strelsko razpoložena, zadela je sedem trojk iz devetih poskusov.

Cedevita neustavljiva do +31
V tretji četrtini so gostje obdržali prednost, vodili so za 15 točk (46:61), upanje pa je Olimpiji s trojko vrnil Jan Špan, saj je Olimpija zaostajala "le" še za 10 (52:62). Gostje so odgovorili z delnim izidom 0:5 in spet so vodili za 15 (49:61). V zadnjo četrtino so vstopili s 17 točkami naskoka (54:71), hitro pa so vodstvo še povišali, vodili so že za 22 točk (58:80). Jure Zdovc je moral posredovati z minuto odmora, a ta ni zalegla, saj so gostje še povišali vodstvo na +24 (61:90). V sami končnici so povedli z najvišjo razliko 31 točk (67:98).

Edo Murić je bil s 15 točkami prvi strelec Cedevite. Tekma je bila pomembna tudi za Cedevito, saj so si z zmago zagotovili najmanj tretje mesto po rednem delu, kar jim omogoča boljše izhodišče v končnici. Foto: www.alesfevzer.com

Ključna tekma za Olimpijo in Krko v nedeljo ob 21. uri
Slovenski derbi med Krko in Petrolom Olimpijo v Leonu Štuklju, ki se bo začel ob 21. uri, bo zadnja tekma rednega dela Lige ABA, hkrati pa bosta Krka in Petrol Olimpija odločali o tem, kdo bo v prihodnji sezoni tekmoval v Ligi ABA 2 oziroma kdo bo moral v kvalifikacije za obstanek ali si podaljšal status v elitni druščini.

Scenarijev je kar nekaj, dejstvo je le, da bo poraženec slovenskega derbija izpadel iz Lige ABA. Če zmaga Petrol Olimpija, ji ne bo treba igrati kvalifikacij, saj bo osvojila deseto mesto, ker ima boljši medsebojni izkupiček z Zadrom in Igokeo, ki v zadnjem krogu igrata med seboj.

Jure Zdovc je moral priznati premoč svojim nekdanjim varovancem iz Zagreba. Bo našel zmagoslavno formulo za zmago nad Krko? Foto: www.alesfevzer.com

Krka si z zmago zagotovi najmanj kvalifikacije, če Igokea doma premaga Zadar, pa kar neposredni obstanek, saj imajo Novomeščani boljše medsebojno razmerje z Zadrom, ki bi tako končal v kvalifikacijah.

Petrol Olimpija in Krka sta se letos srečali štirikrat. Ljubljančani so za točko dobili obračun v Ligi ABA, Dolenjci so prepričljivo dobili obe tekmi v prvem delu državnega prvenstva, zadnji obračun pred desetimi dnevi v Novem mestu pa je pripadel Petrolu Olimpiji.