Izraz Derricka Rosa, ki je hitro razkril, da je sezone za prvega aduta Bullsov konec. Foto: EPA
Derrick Rose (Chicago Bulls)
Derrick Rose je letos zaradi poškodb izpustil 27 tekem skrajšane sezone, nato pa na 1. tekmi končnice igral kot MVP, a žal le do usodne 47. minute. Foto: EPA
Oklahoma City Thunder
Veselje košarkarjev Thunderja, ki se še dobro spominjajo lanskega poraza v finalu Zahodne konference z 1:4 v zmagah proti Dallasu. Foto: EPA

Realnih možnosti prvopostavljenega moštva na končni naslov je s poškodbo prvega zvezdnika in organizatorja igre bržkone konec. Minuto in 20 sekund pred koncem tekme, ki je bila že odločena je lanskoletni MVP lige prodrl pod koš, ko je izgledalo, da gre na polaganje si je prevzemanju obrambnih igralcev 76ersov premislil in podal soigralcu, ob tem pa je 24-letni Bik nerodno padel.
Že prvi vtis je razkrival, da gre za hudo poškodbo, kar je nato potrdilo tudi slikanje - strgane križne vezi in s tem konec končnice, ki se je komajda dobro začela..

Realnih možnosti prvopostavljenega moštva na končni naslov je s poškodbo prvega zvezdnika in organizatorja igre bržkone konec. Minuto in 20 sekund pred koncem tekme, ki je bila že odločena je lanskoletni MVP lige prodrl pod koš, ko je izgledalo, da gre na polaganje si je prevzemanju obrambnih igralcev 76ersov premislil in podal soigralcu, ob tem pa se je 24-letni Bik nerodno odrinil.

Durant preprečil brejk prvakov
Branilec naslova Dallas je na gostovanju pri Oklahoma Cityju izgubil le za točkko (99:98), potem ko je Kevin Durant sekundo in pol pred koncem zadel met iz skoka in ohranil Gromu prednost domačega igrišča. V ponovitvi lanskega finala Zahoda so gostitelji dve minuti in pol pred koncem zaostajali še za 7 točk, nato pa je odgovornost prevzel Durant.

"To je končnica. Ni važno kako narediš, važno je samo, da to opraviš," je junak tekme z bistvom končnice opisal tudi svoj zmagoviti koš. S 5 metrov je Durant vrgel v visokem loku prek Shawna Mariona, žoga je zadela sprednji del obroča in se nato od table odbila v koš za zmago.

Miami je zlahka opravil z New Yorkom, ki je izgubil kar za 33 točk, edino zmago v gosteh pa je dosegel oslabljeni Orlando, ki je v Indiani slavil s 77:81.