Vlado Ilievski je bil izjemno učinkovit s črte prostih metov, precej manj pa iz igre. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Mirza Begič
Bojan Krivec
Krka ni bila dorasla Partizanu

Ljubljančani so tesen razplet končno obrnili v svoj prid in zmagali z 81:79. Še v 28. minuti so gostje vodili s 60:47, Olimpija pa je po trojkah Jake Klobučarja in Jasmina Hukića izenačila minuto in pol pred koncem (77:77). V zadnjih trenutkih tekme so Ljubljančani bolje izvajali proste mete, nosilci igre pri Budućnosti pa so "pregoreli".

Vlado Ilievski

(19 točk), ki je proste mete metal 12/13 (iz igre le 3/13), je dva zadel za vodstvo z 80:79, na drugi strani pa je štiri sekunde pred zadnjo sireno dva zgrešil Nemanja Gordić. Končni izid je postavil Hukić. Poleg Ilievskega so bili najboljši strelci Olimpije visoki košarkarji Vladimir Golubović (12), Mirza Begič in Miha Zupan (po 10).

Trener Olimpije Jure Zdovc je na začetku tekme veliko menjal, po prvi četrtini pa so gostje vodili s 27:16. Na začetku drugega dela so zmaji naredili delni izid 9:0 in se približali, vendar po odmoru spet zaostali. Na srečo se jim je v zadnji četrtini le odprlo.

Krka in Helios klonila z -15
Krka je doma morala priznati premoč vodilnemu Partizanu s 65:80, Helios pa je poraz doživel v Sarajevu proti Bosni z 72:87. Beograjčani so v dvorani Leona Štuklja vse dvome o zmagovalcu rešili že v prvem polčasu. Na začetku so povedli s 13:0 in v prvi četrtini Novomeščanom dovolili le pet točk. Krka v nobenem trenutku ni bila niti blizu preobrata.

Domžalčani so bili po zaslugi razpoloženega Aljaža Janže (19 točk v prvem polčasu) do odmora enakovreden tekmec Bosni (38:36), dve zaporedni trojki na začetku drugega polčasa pa sta jih dotolkli, saj se nato niso več približali na manj kot sedem točk zaostanka.

14. krog:
UNION OLIMPIJA
- BUDUĆNOST
81:79 (16:27, 23:17, 15:21, 27:14)
Ilievski 19 (za dve: 2/7, za tri: 1/6, prosti meti: 12/13), Golubović 12, Begič in Zupan po 10; Micov 25, Mišanović 18.

KRKA - PARTIZAN
65:80 (5:23, 20:14, 14:20, 26:23)
Shields 18, Pavič 10; Veličković 27, Lasme 12.

BOSNA
- HELIOS DOMŽALE
87:72 (18:18, 20:18, 25:19, 24:17)
Ivanović 18, Zimić 17; Janža 21, Snow 17.

CIBONA - HEMOFARM
79:75 (22:26, 23:20, 24:18, 10:11)
Prkaćin 17, Kus in Calloway po 16; Marković in Macvan po 19.

77:65 (23:19, 24:17, 14:19, 16:10)

PARTIZAN 14 13 1 +120 27 CRVENA ZVEZDA 14 12 2 +70 26 HEMOFARM 14 11 3 +90 25 CIBONA 14 10 4 +102 24 ZADAR 14 9 5 +130 23 BUDUĆNOST 14 8 6 +25 22 UNION OLIMPIJA 14 6 8 +12 20 BOSNA 14 6 8 -40 20 FMP 14 5 9 -39 19 SPLIT CO 14 5 9 -80 19 VOJVODINA SRBIJAGAS 14 4 10 -99 18 KRKA NOVO MESTO 14 4 10 -107 18 HELIOS DOMŽALE 14 3 11 -70 17 ZAGREB 14 2 12 -113 16