Košarkarji Uniona Olimpije so gladko zmagali v Novem mestu. Foto: RTV Slo

V 3. krogu 1. A SKL sta v Ligi za prvaka pričakovano zmagala Union Olimpija in Geoplin Slovan. Zmaji so sedaj še edina neporažena ekipa.

Vladimer Boisa, Sašo Ožbolt in Manučar Markoišvili so v drugem delu tekme v dvorani Leona Štuklja poskrbeli za gladko zmago Uniona Olimpije.

Mlada ekipa Krke je dobro začela tekmo in bila enakovredna večji del prve četrtine, na začetku druge so novomeščani celo povedli. Ob polčasu so Ljubljančani vodili ze tri točke (38:41). Krka je vodila še v 23. minuti (46:44), nato pa so se Ljubljančani razigrali in si priigrali veliko prednost (52:76), ki so jo zlahka zadržali do konca.

Tekmo v Šoštanju so bolje začeli gostje, razigral se je Saša Dončič, ki je že v prvi četrtini zadel štiri trojke, tako da je Slovan hitro povedel z 21:9. Slovanovci so odlično igrali v obrambi in uveljavili svojo višino pod obročema. V drugem delu so Šoštanjčani začeli z delnim izidom 7:0, vendar je Slovan kmalu ujel svoj ritem igre in znova povedel, prednost pa nato brez težav obdržal do konca tekme. To je bil prvi poraz Elektre v Ligi za prvaka.