Prošport Škorci sodijo med najboljše ekipe na svetu. Foto: Prošport Škorci

V finalu je ekipa iz Združenih arabskih emiratov, ki jo sestavljajo sicer štirje srbski košarkarji, slavila s 17:14. V finale so se Prošport Škorci, ki so na turnirju predstavljali Kranj, uvrstili po zmagi nad ekipo New York Harlem. Za 21:19 je trojko za zmago z osmih metrov zadel Jure Eržen. Poleg njega so v ekipi še Jaka Hladnik, Boris Jeršin in Mensud Julević. Eržen in Julević sta dva od 12 igralcev, ki so vsa štiri leta navzoči na Wolrd Touru. V četrtfinalu so ugnali Rio (19:16), v skupinskem delu pa so klonili pred Doho (13:16) in premagali Nort Manilo (21:17).

Prošport Škorci so letos že slavili na Mastersu World Toura v Pragi, kot državni prvaki pa so zastopali Slovenijo na evropskih igrah v Bakuju in bili četrti. V Abu Dabiju sta nastopili še dve slovenski ekipi, Trbovlje so zasedle četrto, Ljubljana pa peto mesto.