Kyle David Casey je bil s 17 točkami, ki jih je dosegel v le 18 minutah igre, najboljši strelec obračuna. Foto: BoBo
Tajfun povsem nemočen v Domžalah

V dvoboju zadnjih dveh prvakov se je Tajfun, ki je v svojih vrstah od prejšnje sezone zadržal le dva košarkarja, držal do slabe polovice druge četrtine (21:18), Helios pa si je do polčasa že priboril deset točk prednosti (38:28). V drugem polčasu je razlika narasla na več kot 30 točk (83:50).

Casey najboljši strelec tekme
Kyle David Casey je pred 700 gledalci dosegel 17 točk (iz igre 8/12), imel je tudi sedem skokov. Premoč domžalske ekipe je bila očitna tako v metu iz igre (Helios 53 odstotkov; Tajfun 31) kot v skoku (41:26) in podajah (25:11). Pri poražencih je Kaliq Khadeen Spicer dosegel 16 točk in ujel 10 žog.

Sekulić premagal svoj nekdanji klub
Košarkarji Primorske so kot novoustanovljeni klub odigrali prvo uradno tekmo v državnem prvenstvu in in v gosteh premagali LTH Castings s 50:80. Prvi koš novega kluba iz Kopra, ki ga vodi Aleksander Sekulić, je dosegel član mladinske reprezentance Jan Kosi. Gezim Morina je bil s 16 točkami (6/9 iz igre, 5 skokov, 21 minut) prvi strelec tekme, točko manj je zbral reprezentant iz Gruzije Duda Sanadze.

Prvih šest v ligo za prvaka
Sistem tekmovanja je v Ligi Nova KBM letos nekoliko spremenjen. Sodeluje 12 ekip, na koncu prvega dela se jih bo najboljših šest uvrstilo v skupino za prvaka, od tam pa najboljši štirje v polfinale. Šest ekip bo šlo v ligo za obstanek, tri ekipe bodo izpadle, saj bo v elitni druščini naslednje leto deset ekip.