Sani Bečirović je bil najboljši strelec Krke s 13 točkami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Krka je v Ligi ABA pred mesecem dni ugnala Szolnoki s 63:55, tokrat pa so bili izbranci Aleksandra Džikića popolnoma razglašeni. Zadeli so le 27 odstotkov metov iz igre, tudi za tri točke so metali zelo slabo (3/15).
Najboljši igralec tekme je bil srbski košarkar Strahinja Milošević, ki je dolga leta igral za Vojvodino in Partizan. Dosegel je 15 točk. Edina, ki sta se pri Novomeščanih prebila do dvomestnega števila točk, sta bila Sani Bečirović s 13 in Edo Murić z 11 točkami.
Priključek držali do odmora
V prvem polčasu je slovenskim prvakom še uspelo držati korak z gostitelji (29:25). Madžari so ušli na začetku tretje četrtine. Justin Holiday je zadel trojko, po dveh prostih metih Miloševića pa so v 27. minuti povedli z 41:31.
Razpad sistema v zadnji četrtini
V zadnji četrtini so gostitelji leteli po parketu, z delnim izidom 18:4 so tri minute pred koncem povedli kar s 63:41. Blestela sta Willie Warren in Milošević. V zadnji četrtini je Krka dosegla le 11 točk, od tega sedem ob koncu, ko je bila tekma že odločena.
Krkaši bodo tudi v naslednjem krogu gostovali, prihodnji torek ob 20.30 igrajo pri Reggio Emillii.