Dvoboj Zorana Dragića z najboljšim strelcem tekme Alekso Popovićem. Foto: Liga ABA
Smiljan Pavić, Čedomir Vitkovac
Smiljan Pavić je bil najboljši strelec pri Krki. Slovenski center je ob 15 točkah v statistiko vpisal še 13 skokov. Foto: Liga ABA
Jan Močnik
Jan Močnik je igral odlično, a je bila njegova najboljša predstava v dresu Olimpije premalo za uspeh. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Goran Jeretin ima težave z gležnjem. Poškodoval se je ob koncu finalne tekme pokala. Črnogorski organizator igre je bil sicer z dvema zaporednima trojkama v ključnih trenutkih med najzaslužnejšimi za slavje zmajev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka igrala le 10 minut

Ljubljančani so izgubili četrtič zapored v jadranskem regionalnem tekmovanju in tako rekoč že izgubili vse možnosti za uvrstitev na zaključni turnir. V Kragujevcu so zmaji igrali brez prvega organizatorja igre Gorana Jeretina. Črnogorski reprezentant, ki je bil junak finalnega srečanja pokala, si je ob koncu tekme v Brežicah poškodoval gleženj. Z gležnjem ima težave tudi Vladimir Dašić, ki na tekmi proti Radničkem ni bil pravi. Igral je le v drugem polčasu.

Zmaji so sicer povedli, a so gostitelji ob koncu prvega polčasa in na začetku drugega prevzeli pobudo. Z delnim izidom 25:5 so povsem preobrnili potek tekme in povedli z 48:37. Izjemno razpoloženi Jan Močnik je vrnil zmaje v igro, a so varovanci Miroslava "Mute" Nikolića našli odgovor. Blestel je David Simon, ki je prispeval kar 31 točk. Pri gostih je najboljšo predstavo v dresu Olimpije prikazal Močnik, ki je 24 točkam dodal še sedem podaj. Organizator igre, ki je dobro nadomestil poškodovanega Jeretina, je iz devetih poskusov zadel kar sedem trojk. Dobro je igral tudi nova okrepitev Casey Mitchell, ki je dal 12 točk.

Bleščeča prva četrtina Krke
V prvi četrtini je bilo v dvorani Leona Štuklja vse v znamenju Krke. Domači košarkarji so bili izjemno razpoloženi v napadu in v deseti minuti so povedli s kar 19 točkami prednosti (28:9). Gostje so odgovorili s štirimi zaporednimi točkami. Že v drugi četrtini so črnogorski prvaki veliko bolje začeli igrati v obrambi in hitro znižali visoko prednost. Do odmora so se približali le še na šest točk zaostanka.

Tudi po odmoru vrsta Aleksandra Sekulića ni našla pravega odgovora na agresivno obrambo Budućnosti. Varovanci Dejana Radonjića so tako do zadnje četrtine še znižali razliko in pred zadnjimi desetimi minutami sta moštvi ločili le še dve točki. Krka je v zadnji četrtini povsem popustila v napadu in Budućnost je kmalu prevzela pobudo. Prek Bojana Krstovića in Hasana Rizvića so gostje povedli ter si tudi hitro priigrali višjo prednost, ki so jo v zaključku brez težav zadržali.

Najboljši strelec tekme je bil z 18 točkami Aleksa Popović, Krstović jih je pri Budućnosti dodal 14, najuspešnejši pri Krki je bil Smiljan Pavič, ki je izkazal z dvojnim dvojčkom, saj je ob 15 točkah ujel še 13 odbitih žog. Kluba se bosta naslednjič pomerila že v torek, ko bo Krka v Morači poskušala zmagati s kar 17 točkami razlike. Ob tem mora še Spartak ugnati Banvit in slovenski prvaki bi celo napredovali v drugi del Eurocupa.

Poražen tudi Zlatorog
Helios je pričakovano visoko izgubil na gostovanju v Zagrebu. Cedevita je slavila z 98:72. Že po prvi četrtini so aktualni hrvaški pokalni prvaki vodila za 13, do odmora pa prednost povišali celo na 34. Prvi strelec Cedevite je bil z 21 točkami Marko Car. Matjaž Smodiš jih je prispeval 12. Drago Pašalić je blestel pri Heliosu. Hrvaški center je dal 28 točk. Zlatorog je že v petek znova izgubil. Tokrat je bil neuspešen na gostovanju v Hercegovini pri Širokem (72:64).