Prizor iz prvega polčasa obračuna med Union Olimpijo in Pivovarno Laško, ko so se gostje vrnili v igro. Foto: RTV Slo
Sašo Ožbolt je bil najboljši igralec Uniona Olimpije.
Nebojša Joksimovič
Če bi imeli Laščani še koga tako razpoloženega, kot je bil Robert Troha, bi lahko Tivoli zapustili z zmago.

Sašo Ožbolt je za Ljubljančane, ki so malce varčevali moči za finalni turnir Lige Goodyear, dosegel 23 točk, pri gostih pa je bil zelo razpoložen Robert Troha, ki je tekmo končal s 30 točkami. Oba sta do polčasa prispevala po 14 točk.

To je še peta zaporedna zmaga Uniona Olimpije v pivovarskih obračunih te sezone. Dobili so finalno tekmo Superpokala in Pokala Slovenije in obe srečanji v Ligi Goodyear.

V uvodnih minutah tretje četrtine je Union Olimpija povedla s 54:42, kar je bilo njeno najvišje vodstvo. Laščani so ujeli priključek, Troha pa jih je 18 sekund pred koncem povsem približal, saj je bilo 67:66. Tekmo sta odločila prosta meta Andresa Rodrigueza, za nasprotni napad pa je zmanjkalo časa.