Zoran Dragić s Himkijem v Madridu ni bil kos Sergiu Rodriguezu in soigralcem. Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
Barcelona je v Kaunasu potrdila napredovanje. Foto: EPA
Nikos Zisis
Bamberg usode ni imel v svojhi rokah, je pa sezono končal z lepo zmago nad močno Laboral Kutxo. Foto: EPA

Pred zadnjim krogom je bilo v igri za dve preostali mesti v četrtfinalu iz skupine F, kjer igrajo vsi štirje Slovenci, še pet ekip, a z zmago Barcelone sta brez ostala Brose Alekseja Nikolića in Olympiacos.

Real je prvo četrtino zaključil z izjemno trojko Sergia Rodrigueza, ki je zadel prek Petterija Koponena za 33:28. Drugo so gostitelji začeli z delnim izidom 6:0 in prvič je razlika narasla na več kot deset. Nalet Madridčanov je z minuto odmora prekinil Duško Ivanovića, s trojko pa nato še Tyrese Rice. Po polovici tekme je prednost domače vrste znova znašala pet točk.

Tudi v tretji četrtini so si košarkarji kraljevega kluba že priigrali dvomestno prednost. Razlika je bila že 14, toda Himki se je približal na -8, vendar pa na začetku zadnje četrtine ni zadržal ritma s konca tretje četrtine. Ko je pet minut pred koncem po trojki Rodrigueza prednost Reala narasla na +15, so se Moskovčani že poslovili od napredovanja. Jaycee Carroll, ki je zadel pet trojk, je bil s 23 točkami prvi strelec tekme. Pri Realu Luke Dončića ni bilo v ekipi, Zoran Dragić pa je pri Himkiju vpisal pet točk. Igral je dobrih 16 minut.

Blažič razigran v Bambergu
Že pred zadnjim krogom je bilo jasno, da se bosta naprej prebila CSKA in Laboral Kutxa Jake Blažiča. Baski so osvojili drugo mesto, potem ko jih je Brose premagal s kar 89:69. Nemški prvaki so silovito začeli dvoboj in ves čas narekovali ritem. Zmaga ni bila dovolj za preboj med osem, so se pa na lep način poslovili od navijačev. Brez dvoma so košarkarji iz Bamberga pustili izjemno dober vtis. Najboljši strelec gostov je bil Blažič, ki je ob dobrem metu iz igre (7/10) dosegel 19 točk. Ob tem je ujel še šest odbitih žog. Nikolić je v domači vrsti priložnost dočakal tik ob koncu in zadel oba prosta meta, ki ju je v dobri minuti imel na voljo.

TOP 16, 14., zadnji krog, skupina E:
ANADOLU EFES - PANATHINAIKOS
91:86 (17:23, 26:29, 18:14, 30:20)
Šarić 15, Diebler 13; Gist, Calathes in Williams po 14.

CEDEVITA - CRVENA ZVEZDA
83:62 (29:12, 23:19, 16:14, 15:17)
Pullen 22, Bilan in Žorić po 12; Štimac 18, Kinsey 11.

DARUŠAFAKA - LOKOMOTIV KUBAN
87:86 (20:23, 18:24, 26:19, 23:20)
Harangody 15, Redding 12; Claver in Singleton po 12.

UNICAJA - FENERBAHČE
71:67 (23:20, 16:8, 19:20, 13:19)
Cooley 17, Nedović 14; Antić in Hickman po 12.

59:66 (16:16, 18:12, 14:21, 11:17)
Vecvagars 13; Ribas 14, Dorsey 12 in 13 skokov.

BROSE BASKETS - LABORAL KUTXA
89:69 (29:14, 16:14, 18:24, 26:17)
Theis 21, Miller 19 ... Nikolić 2 v 1 minuti; Blažič 19 (3/4 za dve, 4/6 za tri) in 6 skokov v 19 minutah.

REAL MADRID - HIMKI
83:70 (33:28, 21:21, 15:9, 17:12)
Carroll 23, Reyes 18 ... Dončić ni igral; Rice 24 ... Dragić 5 (2/4 iz igre) in 1 skok v 17 minutah.