Krka - Union Olimpija
Rebec s trojko ob sireni šokiral Union Olimpijo

Ekipi sta bili v prvem polčasu ves čas izenačeni, Ljubljančani so po zaslugi Brandona Jeffersona - ta je nekaj sekund pred koncem prvega polčasa zadel trojko - na odmor odšli z minimalno prednostjo (26:27), nato pa so v tretji četrtini stopili na plin in se 'odlepili' od gostiteljev.

Zadnjo četrtino so začeli s prednostjo sedmih točk (41:48), Novomeščani so zaostanek zmanjšali in izničili slabih pet minut pred koncem, ko so s trojko Rona Curryja povedli s 55:53.

Po le enem zadetem prostem metu Olimpije je nato trojko zadel še Jure Ritlop, prednost dolenjskega kluba pa je zrasla na +4 (58:54). Olimpija je z delnim izidom 5:0 povedla za točko, imela je več priložnosti, da ubeži nasprotniku, vendar tega ni storila.

Še več, slabo minuto pred koncem je nešportno osebno napako napravil Devin Oliver, Matic Rebec je zadel oba prosta meta, za nameček je v naslednjem napadu zadel še met za tri točke (63:59).

Vseeno se Ljubljančani niso kar tako predali, Gregor Horvat je 20 sekund pred zadnjo sireno s trojko znižal zaostanek na -1 (63:62), Curry je na drugi strani po osebni napaki Jana Barbariča zadel oba prosta meta.

Horvat je z novo trojko poravnal izid (65:65), a je imel zadnjo besedo na tekmi Rebec. Postojnčan je prehitel zadnjo sireno na tekmi in zadel izjemno trojko prek Jeffersona za sladko zmago Krke.