Zmago Sagadin je glavni razlog za poraz videl v dveh prekinitvah, ki so ju povzročili domači navijači. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Vodilni ekipi Lige Telemach sta potrdili, da nista zaman na vrhu lestvice. Tehtnica se je v korist varovancev Zmaga Sagadina začela nagibati ob koncu zadnje četrtine, ko so gostje z delnim izidom 7:0 povedli z 49:40. Pet minut pred koncem je pri vodstvu gostov z 62:44 vse kazalo na deveto zmago za goste, po daljši prekinitvi tekme zaradi vdora navijačev na parket pa so v zadnjih minutah popustili.

Le 20 sekund pred koncem je Jure Pelko s trojko poskrbel za izenačenje na 65:65. Domžalam se je zmaga nasmehnila pet sekund pred piskom sirene, ko je Matic Rebec uspešno izvedel prosta meta. A prosta meta je po prekršku Gregorja Hrovata izvajal tudi Mitja Nikolič in bil obakrat učinkovit. V podaljšku so bili boljši gostitelji, ki so se na vrhu po točkah izenačili s Heliosom.

"Mislim, da smo bili v rednem delu tekme bistveno boljši nasprotnik. Če ne bi bilo dveh prekinitev, ki so ju povzročili domači navijači, bi verjetno tekmo gladko dobili. Premora sta nam uničila ritem. Rogaška se je tudi z nekaj sreče prebila do podaljška, v katerega je vstopila s psihološko prednostjo in tekmo na ta način dobila," je povedal Sagadin.