Po štirih tekmah, ki so jih odločali podaljški, je tokrat Thunder zmagal kar za 20 točk, pri Grizlijih je zatajil tudi adut s klopi - Slovenec Beno Udrih. Foto: Reuters
Kevin Durant (Oklahoma City Thunder)
Časopis iz domačega Oklahoma Cityja je Kevina Duranta po igri na prvih petih tekmah končnice v naslovu poimenoval Gospod Nezanesljivi (Mr. Unreliable). Odgovor je The Oklahoman dobil na šesti tekmi v Memphisu. Foto: Reuters
David West (Indiana Pacers)
David West je v ključnih trenutkih od Paula Georgea prevzel odgovornost in ohranil Indiano v končnici. Foto: Reuters
Stephen Curry (Golden State Warriors) - Darren Collison (LA Clippers)
Stephen Curry je bil s 24 točkami in 9 podajami motor uspeha Warriorsov, ki so še kot tretje moštvo večera izsilili sedmo tekmo. Foto: Reuters

Memphis z Benom Udrihom je zapravil prvo zaključno žogo. Pred domačimi navijači so morali Grizliji priznati premoč Oklahoma Cityju, ki je na krilih razigranega Kevina Duranta slavil s 104:84 in izid v seriji izenačil na 3:3.

Durant odgovoril na kritike
Najverjetnejši najkoristnejši igralec (MVP) rednega dela je bil po zadnjih tekmah tarča kritik, na kar je Durant zdaj odgovoril z najboljšo predstavo v letošnji končnici, ko skoraj ni bilo dvoma o zmagoslavju gostov. Odločilna sedma tekma bo v soboto pri Gromu doma.

Poškodba Conleyja, Udrih edina rezerva
Udrih je igral 20 minut, saj se je v 3. četrtini poškodoval prvi organizator igre Memphisa Mike Conley, a se Savinjčan tokrat
ni proslavil. Ob metu iz igre 1:8 je Udrih vpisal le dve točki, prispeval pa je še tri podaje. Po tekmi je Conley sicer zatrdil, da bo pripravljen za sedmo tekmo, a vprašanje je, v kakšnem stanju bo noga drugega nosilca igre Grizlijev.

Indiana preživela s 16:4 v zadnjih treh minutah
Veliko bolj napeto je bilo na preostalih dveh tekmah. V Atlanti so domači Hawksi samo tri minute pred koncem povedli s 84:79, potem ko je zadel Jeff Teague (29 točk), domači navijači so ponoreli, a nato je Indiana pod grožnjo izpada zaigrala kot v transu. Z delnim izidom 16:4 so Pacersi ohladili dvorano in zmagali s 95:88 ter tako izsilili sedmo tekmo na domačem parketu.

Prvo ime norih treh minut in tudi celotne tekme je bil David West, ki je v zadnji četrtini dosegel 12 točk, skupno pa je prispeval 22 točk, 11 skokov, 6 podaj in 2 ukradeni žogi. "On je naša skala. Ni mogoče povedati na noben drug način," je bil na svojega varovanca ponosen trener Frank Vogel, ki po napovedih kot vodja prvopostavljenega moštva Vzhoda ne bi smel imeti takšnih težav z Atlanto.

Športna drama zasenčila rasistično afero
V Oaklandu je LA Clippersom samo točka zmanjkala za podaljšek in en sam koš za zmago v seriji z Golden Statom, ki je izsilil sedmo tekmo s 100:99. V napeti končnici so gostje topili prednost Bojevnikov, a sta Draymond Green in Harrison Barnes na srečo navijačev zadela vse proste mete. Po košu Matta Barnesa za tri točke dve sekundi pred koncem so Clippersi hiter prekršek naredili nad Stephenom Curryjem. Prvi strelec Warriorsov je sicer dvakrat zgrešil, a osrečil navijače, ki zdaj upajo na podvig v južni Kaliforniji.

"Gremo v sedmo tekmo, kljub vsej glasbeni spremljavi. Všeč so mi možnosti naše skupine fantov, ki želijo narediti vse za zmago," je po obvezni zmagi pripovedoval Mark Jackson in pri tem seveda mislil na po vsem športnem svetu odmevni škandal z lastnikom LA Clippersov Donaldom Sterlingom, ki je bil dosmrtno suspendiran iz Lige NBA zaradi rasizma.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog

ATLANTA (8) - INDIANA (1) - 3:3
88:95 (22:20, 17:24, 28:20, 21:31)
Teague 29, Millsap (18 skokov) in Williams po 16; George (8 skokov) in West (11 skokov) po 24, Stephenson 21 in 9 skokov, Hill 14.

84:104 (17:25, 24:34, 20:26, 23:22)
Gasol 17, Randolph 16, Johnson 15, Allen 13, Udrih 2 (met iz igre 1/8), 3 podaje v 20 minutah; Durant 36 in 10 skokov, Westbrook 25 in 9 skokov, Jackson 16.

GOLDEN STATE (6) - LA CLIPPERS (3) - 3:3
100:99 (25:25, 23:26, 22:16, 30:32)
Curry 24 in 9 podaj, Igoudala 15. Green 14 in 14 skokov, Speights 12; Crawford 19, Barnes 18 in 11 skokov, Griffin 17, Redick 15, Jordan 9 in 19 skokov.