Olimpija in Krka sta se letos pomerili štrikrat. Trikrat so bili uspešnejši Ljubljančani, ki so z zmago prevzeli vodstvo na lestvici lige Goodyear in se močno približali uvrstitvi na zaključni turnir.

V večjih težavah je Krka, ki letos še ni okusila zmage, v prihodnji dneh pa jo čakajo težke tekme.

Slovenski podprvaki so si zmago zagotovili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 29:15. Bolje so sicer začeli igralci Krke, ki so bili v vodstvu do sedme minute (10:9), nato pa je Štelmahers Olimpijo prvič popeljal v vodstvo. Dolenjci so v prvem polčasu še držali stik z gostitelji predvsem po zaslugi razpoloženega Baderja.

Igralci iz Novega mesta se v drugem delu niso mogli otresti stare navade, da v drugem polčasu popustijo. Pri Ljubljančanih se je razigral Baždarič, ki je v prvem delu prispeval le 5 točk, skupno pa 21.

Prednost je Olimpija vztrajno povečevala, največ je znašala že 26 točk (75:49). Krka je v zadnjih minutah ublažila poraz. Lepo vtis Uniona Olimpije je pokvaril izpad Maraviča, ki je odrinil Antonijeviča in si prislužil izključitev.

V 16. krogu sta se pomerila tudi Pivovarna Laško in Geoplin Slovan. Igralci Slovana so bili na pragu zmage, a so se Laščani z dobro zadnjo četrtino vrnili v igro in iztržili podaljšek. Po podaljšku so se zmage veselili gostitelji.

Nekdanji igralec pokopal Crveno Zvezdo
V zadnji tekmi 16. kroga je Cibona v Zagrebu premagala Crveno zvezdo z 81:79. Zagrebčani so imeli podporo 6.000 navijačev, zmago pa so si priborili šele v zadnjih sekundah.

Crvena Zvezda je prvi polčas dobila po zaslugi boljšega skoka (19:12). Po odmoru so igralci Cibone zaigrali agresivnejše. Razpoloženemu nekdanjemu igralcu Crvene Zvezde Pennu (27 točk) sta se pridružila še Rimac in Krasić in hrvaški klub je ponovno prešel v vodstvo.

V zadnji četrtini so se varovanci Zmaga Sagadina vztrajno približevali, na koncu pa celo izenačili. Najboljši igralec tekme Penn je bil v zadnjih sekundah nezgrešljiv s prostih metov. Cibona je tako dosegla pomembno zmago v boju za mesta, ki vodijo na zakljućni turnir četverice.