Uspeha sta se veselila tudi preostala dva slovenska kluba. Košarkarji Geoplina Slovana so na gostovanju presentili hrvaškega prvaka Split (75:62), dve točki pa so iz Hercegovine odnesli tudi Laščani, ki so z 78:68 ugnali Široki Hercegtisak.

Novinec Subotić že odločil
V moštvu Krke sta prvič nastopila novinca Srdjan Subotić (6 točk) in Clarence Gilbert (1 točka), ki se sicer nista točkovno izkazala, a je Subotić tik pred koncem le potrdil zaupanje novega delodajalca, saj se mu pri prostih metih ni zatresla roka.

Novomeščani so tekmo slabo začeli. Vse do tretje četrtine so bili v podrejenem položaju. Slovenci so nato zaigrali bolje, ujeli Dalmatince in prešli v vodstvo. Krkaši so bili tik pred zmago (71:68), a je Vladimir Krstić izenačil na 71:71. Marko Antonijevič je aktualne državne prvake ponovno popeljal v vodstvo (73:71), na drugi strani pa je Američan Michael Meeks zadel tri proste mete (73:74). V naslednjem napadu je bil s prostih metov hladnokrven Subotić, Vladimir Krstič pa je ob zvoku sirene zgrešil met za tri za zmago Zadra.

Kapetan Boisa prispeval odločilni koš

Črnogorci, ki jih vodi v Sloveniji dobro znani Predrag Milovič, so po začetnem naletu gostiteljev (13:8, 17:10) hitro vzpostavili ravnotežje na parketu in nato prešli v ospredje. V prvem polčasu so imeli že deset točk naskoka (48:38), na začetku nadaljevanja pa devet (52:43). Zmaji so jih ujeli z delnim izidom 12:0 in vse do zaključka trepetali za zmago. Prinesel jim jo je kapetan Boisa, ki je 22 sekund pred koncem zadel met s polrazdalje. Gostje se v zadnjem napadu niso znašli, oziroma jim ni bila usojena odločitev sodniške trojke s Hrvaške.