Dwyane Wade je iz igre metal 10/13, Carmelo Anthony pa 8/11, od tega 5/7 za tri točke. Foto: EPA
Theodoros Papaloukas (desno) je bil s 14 točkami najboljši strelec Grkov. Foto: EPA
Dirk Nowitzki
Za Dirka Nowitzkega je bila tekma proti Panami lažji trening. Foto: EPA
Fatih Solak in Mohamed Abdulah
Turki so po štirih krogih še neporaženi. Foto: EPA

Američani so tretjo četrtino dobili s 35:19 in na koncu slavili s 94:85. Več kot polovico ameriških točk sta dosegla Carmelo Anthony (35) in Dwyane Wade (26). Azzurri so prvi na prvenstvu za NBA-zvezdniki zaostali za manj kot 10 točk in jih zadržali pod mejo 100.

"Italijani so bili sijajni. Tako srditih nasprotnikov do zdaj še nismo srečali," je tekmo lepo opisal selektor Američanov Mike Krzyzewski. "Ob polčasu smo si rekli, da nam zmaga ne sme spolzeti iz rok. Bilo je nekaj težkih besed, vendar nič osebnega," je dodal najboljši mož na igrišču Anthony. Pri Italijanih je bil najbolj učinkovit Marco Belinelli s 25 točkami.

Grki proti Brazilcem mrknili le za kratek čas
Poleg ZDA ostajajo neporaženi še Španci, Argentinci, Turki in Grki, ki so proti Braziliji v zadnji četrtini skoraj zapravili 16 točk naskoka. Zaostanek z 51:67 so "carioce" ekspresno preobrnile v vodstvo s 70:69, vendar so se evropski prvaki v nadaljevanju le zbrali in mirno končali srečanje (91:80).

Sramoten poraz Francozov
Senzacija dneva je zmaga Libanona nad Francijo s 74:73. Košarkarji z Bližnjega vzhoda, ki jih je slovenska reprezentanca pred svetovnim prvenstvom dvakrat premagala z levo roko, so prvi polčas dobili s 43:30, Francozi pa v napeti končnici niso zmogli preobrata. Šest sekund pred koncem je Boris Diaw zgrešil drugi prosti met za izenačenje, ob sireni pa je bil nenatančen še Laurent Foirest.