Dirk Nowitzki je bil s 23 točkami prvi strelec nemške reprezentance. Foto: EPA
Američani (na sliki Carmelo Anthony) so dali Avstralcem takoj vedeti, kdo je gospodar na igrišču. Foto: Reuters
Joaquim Gomes in Florent Pietrus
Francozi so unovčili bogate izkušnje. Foto: EPA
Theodoros Papaloukas
Theodoros Papaloukas je bil z 19 točkami najučinkovitejši igralec tekme. Foto: Reuters
Jonas Kazlauskas in Jao Ming
Ko so Grki stopili na plin, sta Jonas Kazlauskas in Jao Ming ostala brez rešitev. Foto: Reuters
Carmelo Anthony in Lebron James
Carmelo Anthony in Lebron James sta si lahko že precej pred koncem privoščila miren počitek na klopi. Foto: EPA

Moštvo Dirka Nowitzkega je še dve minuti pred koncem vodilo s 78:71, a nato dovolilo, da so se Afričani povsem približali. Osem sekund do izteka je imela Nigerija napad za zmago, vendar se je poskus Imeja Udoke prav ob zvoku sirene odbil od obroča. Nad jutranjo uro srečanja (10.00) je po koncu bentil Nowitzki, ki je bil kljub temu s 23 točkami najboljši strelec tekme. Na nasprotni strani je le eno manj dosegel Edene Ibekwe, sicer član univerze Maryland.

Avstralci le opazovalci šova Američanov
Nasprotniki Nemcev v sredinem četrtfinalu bodo ZDA, ki so se poigrale z Avstralijo. Na koncu je bilo kar 113:73. Dvoboj je bil odločen v 2. četrtini, v kateri so kenguruji zmogli le 6 točk, na drugi strani pa Američani 32. Najučinkovitejša igralca tekme sta bila s po 20 točkami Carmelo Anthony in Andrew Bogut.

"Razburljivo je opazovati napredek ekipe in njeno lakoto po še boljših predstavah. Če se nasprotnik osredini na Lebrona, Carmela ali Dwayna, zadevajo tudi drugi fantje," je po srečanju dejal Shane Battier.

Francija rutinirano v četrtfinale
Francozi so pričakovano izločili prijetno presenečenje predtekmovanja Angolo. Izid: 68:62. Galski petelini so večino dela opravili v 1. četrtini, ki so jo dobili s 17:6. Afričani se v uvodnih minutah nikakor niso znašli. Iz igre so metali le 18-odstotno. V nadaljevanju so vzpostavili ravnotežje, a nasprotnikom se niso mogli približati na manj kot 10 točk. V zadnjih minutah tekme pa jim je priključek le uspel. 39 sekund pred koncem je Joaquim Gomes celo znižal na 60:57, a je nato vse upe Angole pokopal Aymeric Jeanneau, ki je natančno izvedel štiri proste mete zapored.

Grki zmleli Kitajce
Grčija je proti Kitajcem na začetku 2. četrtine izgubljala z 11:23, nato pa z agresivno obrambo po celem igrišču in s hitrimi protinapadi povsem razbila Azijce. Evropski prvaki so do polčasa povedli z 41:36, v tretji četrtini pa nasprotnike nadigrali s 26:6. Dve minuti pred koncem so povedli z največjo razliko - 31 točk (92:61). Konec: 95:64. Azijski prvaki so izgubili kar 24 žog, na drugi strani pa varovanci Panagiotisa Gianakisa le 3. Z 32:27 so dobili tudi skok.