Grčija je zadala Litvi še drugi tesni poraz na Japonskem, v petek so Litovci izgubili za dve točki proti Turčiji. Foto: Reuters
Zabijanje Ginobilija
V poigravanju olimpijskih prvakov z Libanonom si je duška dal tudi Ginobili z zabijanjem. Foto: EPA
Babacar Cisse in Daniel Santiago
Košarkarji Portorika so zlomili Senegalce v zadnjih petih minutah tekme. Foto: EPA
Carmela Anthony in Jao Ming
Srečanja dveh NBA-jevcev, Carmela Anthonyja in Jao Minga, se je bolj razveselil igralec Denverja. Foto: EPA
Joaquim Gomes in Tomoo Amino
Gostitelji so tudi drugi dan prvenstva ostali brez zmage. Foto: Reuters
Torres in Ere
Po skalpu svetovnih prvakov je Nigerijcem zmanjkalo moči proti ne pretirano močni izbrani vrsti Venezeule. Foto: EPA
Bojni ples haka
Tradicionalni bojni ples haka ni pomagal Tall Blacksom k boljši predstavi z evropskimi poprvaki Nemci. Foto: Reuters

V dvoboju zadnjih dveh evropskih prvakov, Litve in Grčije, so šele po podaljšku slavili aktualni prvaki Grki. Moštvi sta se menjavali v vodstvu vseh 40 minut, v podaljšku je Papodopoulos najprej zgrešil dva prosta meta, nato je spretno vodil soigralce do pomembne zmage (81:76). V drugem evropskem srečanju je Francija tesno ugnala SČG s 65:61.

Portoriko potrdil dober vtis
V prvi tekmi v slovenski skupini je Portoriko premagal Senegal z 88:79. Igralci v rdečem se ves čas vodili s petimi do desetimi točkami naskoka. Afričani so povedli na začetku zadnje četrtine s 67:66, potem pa so jim Portoričani vrnili s tremi zaporednimi trojkami in prišli do prve zmage na turnirju. V spopadu ZDA in Kitajske so v odprti igri prišle do izraza prednosti ameriških zvezdnikov, ki so brez naprezanja prišli do novih dveh točk (121:90).

Zapleteno v skupini A
Včerajšnje presenečenje - Nigerija - je danes podlegla Venezueli, ki si je v drugi četrtini nabrala odločilno prednost 15 točk, ki jo je znala zadržati vse do konca, ko je bilo 84:77 za Južnoameričane. Argentina je zlahko odpravila Libanon, na koncu je bilo 35 točk razlike.

V tej skupini se obeta še ogorčen boj za mesta, ki vodijo v četrtfinale, le prvo mesto je, kot kaže, že oddano gavčem. V derbiju skupine so Francozi obdržali mirnejše živce v končnici, predvsem NBA-jevec Boris Diaw, in kaznovali nespretne Srbe in Črnogorce, ki so se vse preveč zanašali na Igorja Rakočevića. Obrambno narvnani obračun se je končal s 65:61 za galske peteline. Po dveh porazih čaka svetovne prvake iz Indianapolisa zahtevno delo.

Evropa uspešnejša od Oceanije
V obračunu Avstralije in Turčije je po napeti in tesni tekmi slavilo evropsko moštvo, ki je po zaostanku ob polčasu za 14 točk zmogla preobrat in tako še drugič zmagalo na prvenstvu. Evropski podprvaki iz Beograda - Nemčija - so z moštveno predstavo premagali Novo Zelandijo, ki je v prvem polčasu dosegla le izredno skromnih 17 točk. Tudi Angola in Španija sta v skupini C še drugič prepričljivo zmagali na turnirju. Španija se je znesla nad Panamo in dosegla najizdatnejšo zmago na turnirju, na koncu je bilo kar 101:57.

V ponedeljek se igra tretji krog le v skupinah A in B. Poslastica bo srečanje med Nemčijo in Španijo, Srbija in Črna gora bo proti Libanonu igrala srečanje za biti ali ne biti.