Jure Zdovc
Jure Zdovc je bil po porazu prejšnjo soboto proti FMP-ju precej razočaran nad pristopom svojih varovancev, ki so tokrat proti bolj zvenečemu tekmecu spet popustili v zadnjih minutah. Foto: Pia Nikolič/kosarka.si
Svetislav Pešić
Trener Crvene zvezde Svetislav Pešić je kljub zmagi v slačilnici po tekmi pošteno okaral nekatere svoje košarkarje. Foto: EPA
Jasmin Hukić
Jasmin Hukić je dosegel 10 točk. Za dve točki je metal 1/3, za tri 2/6. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Nov poraz Uniona Olimpije v končnici

Zmaji so še štiri minute pred koncem vodili s 70:61, a so nato Beograjčani zadeli štiri trojke (po dve sta prispevala najboljši strelec srečanja Leroy Owens (26) in Mirko Kovač) in tekmo preobrnili v svojo korist. Jasmin Hukić je nekaj sekund pred zadnjo sireno pri zaostanku z 72:74 metal za izenačenje, vendar žoga ni želela skozi obroč. Crvena zvezda je za tri točke metala 9/21 oziroma skoraj 43-odstotno, Olimpija pa 5/16 (31-odstotno).

Večji del tekme vodili gostje
Varovanci Jureta Zdovca so sicer večji del tekme lovili tekmece, ki so že v 9. minuti ušli na 12:22. Tik pred koncem prvega polčasa je Jaka Klobučar s trojko povedel Olimpijo v vodstvo s 37:36, Zvezda pa se je sredi tretje četrtine znova nekoliko oddaljila (41:49 in 43:51).

Hukić je s trojko obdržal priključek (48:51), v 29. minuti pa je Marko Milič izenačil na 53:53. Tudi ko je Kovač z uspešnim metom izza črte na začetku zadnjega dela napovedal svoj strelski izbruh v končnici in zadel za 55:61, se gostitelji niso predali, saj je beograjskemu branilcu kmalu odgovoril Mirza Sarajlija (61:61).

Delni izid 15:0 v zadnji četrtini ni pomagal
Ko je Damjan Rudež dodal novo trojko (66:61) in je Frank Robinson končal delni izid Olimpije 15:0, se je zdelo, da so zmaji zelo blizu dvem točkam, toda to je bil račun brez krčmarja. Owens je odprl in pol minute do konca z več kot sedmih metrov zaključil serijo trojk, po kateri se Ljubljančani niso znašli in v zadnjih trenutkih izgubili še eno tekmo.

Pred 1.500 gledalci pod Rožnikom je bil v domači vrsti najbolje razpoložen Vladimir Golubović, ki je dosegel 14 točk. Zgrešil je le en met iz igre (5/6), natančen pa je bil tudi s črte prostih metov (4/4). Mirza Begić je dodal 11 točk.

Zdovc ni bil navdušen nad cono
"Preveč igramo cono, to je obramba malih ekip. Nekaj časa nam je prinesla dober rezultat. Ni zamer, gremo naprej. Želja je bila velika. Ko bosta v naši igri še Lorinza Harrington in Sašo Ožbolt, bo vse precej drugače. Organizacija igre je res velik problem. Košarka je igra detajlov. Tekma se je prelomila, ko smo pri vodstvu za devet točk izgubili žogo pri podaji iz avta, zadeli so trojko in začel se je preobrat. Golubović je tokrat igral zelo dobro, sicer pa preveč niha v igri. Upam, da se je zdaj prebudil," je po tekmi dejal Zdovc.

Harrington še ni igral
Danes je v Ljubljano prispel ameriški organizator igre Lorinza Harrington (1980, 193 cm) in s klubom sklenil pogodbo do konca sezone. Če se bo dokazal, bodo z njim verjetno podaljšali sodelovanje. Nocoj še ni igral. V lanski sezoni je nosil dres Lokomotive iz Rostova, ima pa tudi NBA-izkušnje (Denver, New Orleans, Memphis). Z Azovmašem je bil leta 2004 ukrajinski prvak, dve leti kasneje pa je s Pameso igral v finalu španskega pokala.

Preostala dva slovenska predstavnika v Ligi NLB, Krka in Helios, se bosta v nedeljo ob 17.00 udarila med seboj v Novem mestu.

16. krog:
UNION OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA
72:76 (16:22, 21:16, 18:20, 17:18)
Golubović 14, Begić 11, Milič in Hukić po 10; Owens 26 (za dve: 6/8, za tri: 4/7), Kovač 12, Stević 10, Kešelj 7.

KRKA - HELIOS DOMŽALE

PARTIZAN 16 15 1 +147 31 CRVENA ZVEZDA 16 14 2 +83 30 HEMOFARM 16 12 4 +78 28 ZADAR 16 11 5 +144 27 BUDUĆNOST 16 10 6 +50 26 CIBONA 15 10 5 +93 25 FMP 16 7 9 -12 23 UNION OLIMPIJA 16 6 10 -4 22 BOSNA 16 6 10 -50 22 SPLIT CO 16 6 10 -78 22 VOJVODINA SRBIJAGAS 16 4 12 -128 20 KRKA NOVO MESTO 15 4 11 -117 19 HELIOS DOMŽALE 15 3 12 -80 18 ZAGREB 15 2 13 -126 17