Žiga Dimec je bil najučinkovitejši strelec na tekmi, kar pa ni bilo dovolj, da bi njegova ekipa Rogaška Stožice zapustila z zmago in dvema točkama. Foto: www.alesfevzer.com
Jasmin Hukić in Nebojša Joksimović
Jasmin Hukić in Nebojša Joksimović sta bila s po 15 točkami prva strelca Krke. Foto: www.alesfevzer.com
Union Olimpija ni imela težav z Rogaško

V dvoboju ekip, ki sta predtem imeli razmerje zmag in porazov 2:1, so Ljubljančani upravičili vlogo favorita in praktično že v prvem polčasu - v 17. minuti so si po prostih metih Blaža Mahkovica priigrali že 19 točk prednosti (43:24) - odločili zmagovalca.

V drugem polčasu je Olimpija tekmece ves čas držala na relativno varni razdalji, čeprav so se gostje uspeli približati na -5 (71:66). V zadnjo četrtino so zmaji nesli sedem točk prednosti, po koših Hrista Nikolova in Gorana Jagodnika pa je prednost spet narasla na 12 točk.

Ko je Goran Jagodnik v 33. minuti zadel trojko za 86:68, je bil dejansko zmagovalec odločen. še posebej po tem, ko so gostitelji oplemenitili svoj naskok na 20 točk. Končnica je bila tako zgolj formalnost.

Hukić rešil Krko v Grosuplju
Povsem drugače je bilo v Grosuplju, kjer je Krka zmagala s 65:63. Grosbasket je na začetku tretje četrtine vodil že z 48:32, kar je predramilo goste. V dramatični končnici je najprej Jasmin Hukić zadel za 62:63, nato pa sedem sekund pred koncem še odločilno trojko (65:63). Na drugi strani je Boban Tomić malo pozneje zgrešil trojko za zmago.