Vanja Marinković je v Pionirju dosegel odločilno trojko. Foto: Partizan NIS

Čestitke Partizanu za zmago. Težko kar koli pametnega rečem po takšni tekmi. Odločila je ena žoga. Mislim, da bi morali že v rednem delu zmagati srečanje. Naredili smo vse, kar je bilo v naši moči. Kontrolirali smo Partizan, da ni prišel do serije točk, da se ni razletel. To je bila naša prva ideja pred tekmo in na tem smo gradili. V napadu smo odigrali korektno tekmo. Mogoče bi se morali boljše odzvati pri nekih detajlih, npr. pri skoku v prvem polčasu. Morali bi zadržati prednost plus osem, da bi prišlo do lažje končnice.

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije

Union Olimpija je zapravila lepo priložnost za zmago v dvorani Aleksandra Nikolića. Večkrat so imeli gostje nekaj točk prednosti in so povedli tudi v podaljšku, a Beograjčani so uspešno lovili zmaje in v petminutnem dodatku je mladi Vanja Marinković s trojko poskrbel za zmago. Na drugi strani sta zgrešila Brandon Jefferson in Devin Oliver. Pri Olimpiji je bil najboljši Nikola Janković, ki je zaradi petih osebnih napak predčasno končal tekmo. Srbski center je 21 točkam dodal 12 skokov. Jefferson je prispeval 18 točk.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Po izenačeni prvi četrtini so v 18. minuti gostje povedli s 37:32. Odličen je bil Janković, ki je v prvem delu zbral 15 točk, toda še do konca prvega polčasa se je Beograjčanom uspelo približati na vsega točko zaostanka.

Partizan je na začetku drugega polčasa povedal za 3, nato pa je Olimpija naredila serijo 11:0, ko je vmes dve trojki zadel kapetan Mirko Mulalić, a gostitelji so odgovorili in se po -7 približali na 58:60. Janković je tri sekunde pred koncem tretje četrtine položil, nad njim pa je Novica Veličković naredil osebno napako. Srbski center v zeleno-belem dresu je z dodatnim prostim metom pred zadnjimi desetimi minutami poskrbel za gostujočo prednost 63:58.

Prvi koš je bil v zadnji četrtini dosežen šele po dobrih treh minutah, ko je s trojko Mihajlo Andrić izničil ljubljansko prednost, v naslednjem napadu pa je Veličković s prostima metoma izid poravnal. Janković je že zadel za 65:69, toda sodniki so neupravičeno dosodili osebno v napadu. Olimpija je ubranila naslednji napad, nato pa je slabe tri minute pred koncem Jefferson s trojko popeljal zmaje do prednosti petih točk. Izza črte je odgovoril Branislav Ratkovica.

Majstorović zgrešil prosti met za zmago
Ratkovica je na začetku zadnje minute zadel dva prosta meta, nato pa Mulaliću ni uspelo žoge pravočasno prenesti prek sredine in Partizan je imel napad za izenačenje, ki ga je uspešno zaključil William Hatcher. Jefferson je devet sekund pred koncem zadel za 73:75, na drugi strani pa je Hatcher prodrl in podal Đorđetu Majstovoriću, ki je izenačil, nad njim pa je Oliver napravil še osebno napako, a je center Partizana zgrešil prosti met za zmago.

Minuto pred koncem podaljška je imela Olimpija kar dva napada za povišanje prednosti, ki je tedaj znašala dve točki, a sta bila oba poskusa izza črte neuspešna. Nato je izenačil Veličković. 15 sekund je še ostalo do konca, ko je po lepi podaji Stevana Miloševića pod košem zadel Gregor Hrovat za 83:85. Partizan je izvrstno odigral naslednji napad, ko je Mulalića iz igre vrgel Marinković in s trojko povedel črno-bele v vodstvo. Jefferson je metal izza črte za zmago. Do odbite žoge je prišel Oliver, ki je tudi zgrešil. Američan je protestiral, da ga je po roki udaril Adin Vrabac, a so sodniške piščalke ostale neme.

Krka bo v ponedeljek gostila Crveno zvezdo, ki brani naslov in letos igra med elitno šestnajsterico Evrolige.