V finalu državnega prvenstva bomo videli ponovitev pokalnega tekmovanja, na katerem so Kranjčanke premagale Celjanke. Foto: www.alesfevzer.com

Cinkarna Celje je tudi po drugi tekmi polfinala proti Mariboru (109:48) še brez poraza v tej sezoni državnega prvenstva, v finalu pa se bo pomerila s Triglavom, ki je tudi na drugi tekmi polfinala visoko premagal Akson Ilirijo (102:56).

Celjanke presegle stotico
Dvoboj v Mariboru so varovanke Damirja Grgića odprle zelo silovito in uspešno v napadu. Že v prvi četrtini so rekorderke po številu doseženih točk na eni tekmi v tej sezoni dosegle 31 točk, priigrale so si prednost 20 točk. Tudi v drugih desetih minutah so gledalci spremljali dokaj enosmeren promet, aktualne državne prvakinje pa so imele v prvem polčasu kar 67-odstotni izkoristek meta iz igre. Semafor je ob koncu prvih dvajsetih minut kazal izid 59:27 v korist gostij.

Celje je bilo dva razreda boljše tudi v drugem polčasu. Mariborčanke so v dvajsetih minutah zmogle le še 21 točk, skupaj so izgubile kar 27 žog, zadele so le tri trojke iz 17 poskusov. Celjanke so prevladovale pod obema obročema (skok 47:32). Na koncu so Celjanke presegle mejo stotih doseženih točk, kar jim je uspelo četrtič na zadnjih petih tekmah v državnem prvenstvu.

Ilirija se je kosala s Triglavom le eno četrtino
Ilirijanke so se uspešno zoperstavile pokalnim prvakinjam iz Kranja le v prvi četrtini, ki so jo gostje dobile z 19:16. Domačinke so na začetku obračuna povedle s 3:0, nato pa so pobudo prevzele triglavanke, ki vodstva do konca tekme niso več izpustile iz rok. Že v drugih desetih minutah se je pokazala nadvlada varovank Ernesta Novaka, ki so praktično že do najdaljšega odmora na tekmi razblinile dvome o zmagovalcu (48:22).

Tudi v nadaljevanju se Ilirija ni mogla približati aktualnim državnim podprvakinjam, ki so bile izjemno razigrane v napadu, boljše so bile v vseh statističnih elementih. Košarkarice Triglava so gospodarile pod obema obročema (skok 47:19), imele so 62-odstotni izkupiček meta iz igre, zbrale so kar 21 podaj več od svojih nasprotnic.