Po prvi zmagi v Evroligi košarkarjem Uniona Olimpije ni uspelo zmagati v Jadranski ligi. Foto: RTV SLO
Vsesplošni pretep na tekmi med Partizanom in Hemofarmom. Foto: EPA

Tekma se je začela enostransko, saj so Domžalčani dosegli prvih 13 točk na tekmi. Ljubljančanom je po seriji menjav le uspelo najti ravnotežje in so ob koncu prve četrtine znižali na 18:14. V drugi četrtini je gostiteljem spet uspelo pobegniti na deset točk (34:24).

Enaka zgodba se je ponovila v nadaljevanju. Zelenim se je uspelo približati, na ta pritisk pa so Domžalčani vedno odgovorili s serijo košev. Domžalčani so premagali Olimpijo prvič po sezoni 1995/1996, ko so jih presenetili v pokalu.

Helios je Jadransko sezono začel s petimi zaporednimi porazi, na zadnjih petih tekmah pa zmagal kar 3-krat in na lestvici ujel Olimpijo. Na zadnjem mestu je presenetljivo Pivovarna Laško, ki ima še eno zmago manj.

"Izkoristili smo utrujenost nasprotnika. Veseli me uspešen povratek Tuljkovića po poškodbi. S takšno igro se lahko že v bližnji prihodnosti nadejamo tudi kakšne zmage v gosteh," je dejal trener Heliosa Memi Bečirovič.

Zmago Sagadin je bil precej manj zadovoljen: "Po četrtkovi tekmi proti Aeku se nismo uspeli dovolj dobro pripraviti na nasprotnika. Ustavili smo Lorbka, a nismo računali na učinek Dimnika, predvsem pa na neverjetnega Tuljkoviča."

Bo Partizan res izstopil iz lige?
V nedeljo sta bili na sporedu še dve tekmi, ki sta se končali z zmago gostov. Najbolj vroče je bilo na tekmi Partizan - Hemofarm, ki so jo z 78:89 dobili slednji. 22 sekund pred koncem tekme je Partizanov igralec Uroš Tripković grobo ustavil Roberta Conleyja. Sledil je vsesplošni pretep (v katerem je bil aktiven tudi slovenski reprezentant Nebojša Joksimovič), po katerem so sodniki (med njimi sta bila tudi Slovenca Sašo Pukl in Andrej Lovšin) izključila pravo množico igalcev. Na vsaki strani so tekmo končali le po štirje igralci.

Trener Partizana Duško Vojošević je krivdo obrnil na vodstvo lige, ki naj bi pristransko delegirala sodnike. Napovedal je izstop kluba: "Zagotovo s Partizanom ne ravnajo dobro v tem tekmovanju in ne vem, če ima sploh še smisel vztrajati v ligi. Zakaj vsako leto sodnike delegira isti človek? Zakaj ga ne bi vsako sezono menjali? Sistem delegiranja ni dober in menim, da so incident izzvali sodniki. Ne želim oporekati zmagi Hemofarma, ki je odigral dobro srečanje."

Napeta tekma Ciboni
Zanimiv je bil tudi dvoboj Široki Hercegtisak - Cibona, ki so ga Zagrebčani z 98:97 dobili po prostem metu Jamesa Penna ob koncu tekme. Gostiteljem tekme ni pomagala niti izjemna predstava Josipa Sesarja, ki je dosegel 35 točk, od tega 23 v prvem polčasu, ko je zadel vse tri trojke in vseh deset prostih metov.