Selektor Božidar Maljković v Beogradu ne računa na Uroša Slokarja, Erjona Kastratija in Marka Pajića. Foto: EPA

Glede na to, da smo manj izkušena ekipa kot Turčija, moramo biti zadovoljni tudi z minimalnim porazom, čeprav ostaja grenak priokus, saj smo imeli priložnost za zmago ali vsaj podaljšek.

Boštjan Nachbar
Edo Murić si je v zaključku tekme izpahnil prst na roki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Selektor Božidar Maljković je v Srbijo pripotoval z 12 košarkarji, doma so ostali Erjon Kastrati, Uroš Slokar in Marko Pajić. Slovenske fante v četrtek čaka še zadnja pripravljalna tekma za Eurobasket 2013 letos. Za tretje mesto na turnirju se bodo pomerili z Madžarsko, ki je v drugem polfinalu morala priznati premoč Srbiji s 60:95.

Nachbar zadel za povratek
Slovenci so igrali dobro, čeprav so skoraj vso tekmo lovili zaostanek. Turki so že v prvi četrtini pokazali zobe in smuknili v vodstvo, ki pa so ga v končnici tekme skoraj izgubili. Maljkovićevi izbranci so ob polčasu zaostajali za 5 točk (35:40), vsakič ko so se približali nasprotniku, je ta s hitrimi akcijami znova pobegnil. V 37. minuti je Slovencem končno uspela vrnitev - po podaji Žige Zagorca je s trojko izid (72:72) poravnal Boštjan Nachbar.

V zadnjih dveh minutah so imeli Turki mirnejšo roko (Emir Preldžić in Kerem Gönlüm sta zadela oba svoja prosta meta), izkoristili so tudi slovenske napake v napadu. Ob izidu 77:80 so imeli Slovenci napad za izenačenje, trojko je zgrešil Jaka Blažič. Najučinkovitejši igralec na tekmi je bil Ender Arslan (17 točk), po 16 sta jih zbrala še Sinan Güler in Gašper Vidmar.

Nachbar zadovoljen, a ostaja grenak priokus
"Zadovoljen sem s prikazano igro in odnosom igralcev do dela in reprezentance. Bili smo enakovreden tekmec veliko bolj izkušeni ekipi Turčije, žal pa smo v zaključku tekme napravili nekaj napak in ostali brez zmage," je po tekmi dejal selektor Maljković, Nachbar je še pristavil: "Turki so tekmo bolje začeli, a ko smo tudi mi padli v ritem, smo bili vseskozi korak do vodstva. Glede na to, da smo manj izkušena ekipa kot Turčija, moramo biti zadovoljni tudi z minimalnim porazom, čeprav ostaja grenak priokus, saj smo imeli priložnost za zmago ali vsaj podaljšek. Zadnje minute je treba odigrati bolj pametno."